„Stambiu planu“ – Kęstutis Tamulevičius: „Alytaus dabartinė valdžia supranta esmę, ką reikia daryti, ima ir tvarko“

Sveiki, bičiuliai! Kaip ir visuomet, subjektyvių nuomonių laida „Stambiu planu“ kviečia diskutuoti aktualiomis temomis, tad kiekvieną pirmadienį galite skambinti į radijo studiją (tel.nr.: 8-315-77711) ir išsakyti savo nuomonę.

Šio pirmadienio laidoje kalbėjome apie investicijas į Dailidės ežerėlį, spaudos cenzūros idėją, kuria norėta visuomenei pateikti daugiau pozityvios informacijos, taip pat ir apie tai, kad Alytuje viešėjo vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, kuruojantis kelias sritis, ypač svarbias mūsų miestui. Viceministras kontroliuoja ir koordinuoja regionų plėtros, ES finansinės paramos lėšų ir migracijos klausimus. Vidaus ministerija peržiūri ir aprobuoja ne tik ES finansuojamus projektus, bet ir tuos, kurie priskiriami regionams. Todėl vizito metu viceministras Giedrius Surplys lankėsi Pramonės 1 bei Pramonės parke. Prieš pažintines keliones savivaldybėje buvo pristatomi ir aptarti mieste realizuoti planuojami  projektai. Ne mažiau svarbi tema apie migrantus, kurių Lietuva neranda kur patalpinti. O priimti migrantus vis tiek teks, nes ES kvotos niekas neatšaukė. Vizito Alytuje metu vidaus reikalų viceministras lankėsi ir UAB „Jakobsen home“ kur susipažino su įmonės veikla ir plėtros perspektyvomis.

Kęstučio Tamulevičiaus teigimu: „Vidaus reikalų viceministras labai teisingai pastebėjo, kad keistai atrodo Pramonės parke augantis parkas, ten medžių negali būt. Alytaus dabartinė valdžia supranta esmę, ką reikia daryti, ima ir tvarko“.

liudas ir kestutis stambiu planu

Liudas Ramanauskas ir Kęstutis Tamulevičius FM99 studijoje, laidoje „Stambiu planu“.

Dar viena šios laidos tema: priimant sprendimus Seime tenka kliautis opozicija, o jei socialdemokratai nebemato prasmės būti koalicijoje, apie tai turėtų informuoti kuo anksčiau, sako premjeras Saulius Skvernelis. Jis taip pat teigė, kad kol kas formalizuoti mažumos Vyriausybę su opoziciniais konservatoriais ar kitomis opozicinėmis frakcijomis yra anksti. Premjeras teigė, kad šiuo metu su kitomis politinėmis jėgomis Seime reikia tartis atskirai „dėl kiekvienos esminės reformos, reikalingos valstybei“. Pasak jo, nors ryte sutariama dėl principinių pozicijų, tačiau „Seime atsiranda įvairiausių priežasčių ir sprendimų, kurie būna siurprizai“. Pastaruoju metu konfliktas tarp valdančiųjų paaštrėjo dėl svarstomos urėdijų pertvarkos, svarstant ją Seime projekto nepalaikė nė vienas socialdemokratas. S.Skvernelis pirmadienį sakė, kad kol kas koalicijos sutartis yra galiojanti, tačiau jei su socialdemokratais nebus rasta sutarimo dėl esminių klausimų, gali būti svarstomas jungimasis ir su opozicinėmis frakcijomis. Anot Vyriausybės vadovo, socialdemokratai kaip partneriai reikalingi, kad Vyriausybė galėtų savo programą vykdyti iš esmės. Jis teigė su opozicija kol kas nekalbėjęs apie galimą naują koaliciją, bet per susitikimus su opozicinių frakcijų atstovais yra prašęs palaikymo esminėms reformoms, tarp jų – ir urėdijų.

Paklaustas, ar socialdemokratams nepalaikant urėdijų reformos, koalicijų partnerių bus prašoma trauktis, jis tvirtino, kad jų pozicija bus atsakymas į klausimą „ar kolicijos sutartis turi tolesnę prasmę, ar ne“. S.Skvernelio teigimu, reformos esmė yra ne žmonių atleidimas, o procesų, ypač prekybos mediena, skaidrinimas, išlaikymas balanso tarp ekologijos ir ekonominės-ūkinės veiklos. Jis žadėjo siekti ir valdančiuosius, ir opoziciją įtikinti šios pertvarkos reikalingumu toliau svarstant ją Seimo komitetuose. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su Lietuvos socialdemokratų partija valdančiąją koaliciją sudarė pernai lapkritį. Prieš tai derybos dėl koalicijos vyko ir su konservatoriais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turi 56 atstovus, socialdemokratai – 19, konservatoriai – 31.

Komentarai

komentarai(-ų)