Šv. Benedikto gimnazija pelnė Lietuvos švietimo lyderės vardą. Pokalbis su mokyklos direktore L.Šerniene

Alytaus Šv. Benedikto gimnazija (miestų kategorijoje) pelnė Lietuvos švietimo lyderės vardą, už nuveiktus darbus, šiuolaikišką požiūrį į ugdymą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir kitas svarbias iniciatyvas.

Lyderės vardą taip pat pelnė Šiaulių Simono Daukanto gimnazija (didmiesčių kategorijoje) ir Gruzdžių gimnazija (kaimų bei gyvenviečių kategorijose).  Daugiau negu 100 mokyklų pritraukusiame konkurse rezultatus lėmė publikos ir vertinimo komisijos balsai. Konkursą organizavo LRT ir ISM.

Vakar, Tarptautinę mokytojų dieną, organizatoriai paskelbė tris geriausiai lyderystę švietimo sektoriuje reprezentuojančias ugdymo įstaigas, kurios bus apdovanotos organizatorių prizais.

Tokie sprendimai nelieka be atgarsio ir  užaugina tikrus lyderius mūsų gimnazijoje

FM99 kalbėjosi su Šv. Benedikto gimnazijos direktore Loreta Šerniene. Direktorė juokavo, kad: „dabar turėsime pateisinti mokyklos lyderės vardą.“

Loreta Šernienė

Pasak l.Šernienės, mokykla nori atliepti pasaulio, šalies, vaikų poreikius – „mūsų mokykloje kiekvienas gali tapti lyderiu.“

Mokykla yra matoma, čia atvažiuoja net iš kitų miestų dalintis gerąja patirtimi, ir šis dalijimasis padeda mokyklai „labai greitai augti“.

Mokykloje turime galimybę tapti lyderiu bet kuris

Direktorė sako, kad ne tik mokytojai, bet ir gimnazijos mokiniai taip pat labai aktyvūs. Jie lyderystės mokosi ne tik pamokose grupėse, bet ir dalyvaudami mokyklos savivaldoje; teikdami pasiūlymus, kad ir kaip pagerinti mokyklos erdves.

„Vaikai patys kuria savo vizijas, kurias stengiamės įgyvendinti“

Direktorė L. Šernienė dėkojo visiems balsavusiems ir palaikiusiems mokyklą: „ačiū, tiems, kurie patikėjote mumis.“

Įtakoti mokyklos pokytį gali kiekvienas.

„Už švietimo srityje parodytą lyderystę kiekvienoje iš švietimo lyderės vardą pelniusių mokyklų bus įrengta pertraukų erdvė, o mokyklos nominuotam atstovui (mokytojui, direktoriui ar pavaduotojui) suteikta galimybė nemokamai studijuoti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Švietimo lyderystės magistrantūroje.

Konkurso metu iš viso buvo nominuotos 56 didžiųjų miestų, 28 miestų ir 16 miestelių bei kaimo gyvenviečių mokyklos. Jas nominuoti galėjo visi norintys – mokiniai, jų tėvai, mokytojai, mokyklų vadovai. Mokyklas vertino visuomenė bei specialiai šiam projektui sudaryta vertinimo komisija: ISM universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas, Šiuolaikinių didaktikų centro vadovė Daiva Penkauskienė, „Lidl Lietuva“ valdybos narė bei Administracijos tarybos vadovė Eglė Radžiūnė, LRT atstovas.“

Komentarai

komentarai(-ų)