Švedai domėjosi, ar Alytuje yra profesionalių menininkų

 

Alytaus miesto savivaldybėje lankėsi Švedijos Jončiopingo regiono kultūros darbuotojai, siekdami ieškoti bendradarbiavimo galimybių su Alytaus miesto kultūros, meno įstaigomis. Svečiai susitiko su savivaldybės bei Alytaus kultūros ir meno įstaigų vadovais.

„Bendradarbiavimas su Jončiopingo miestu vyksta ne vienerius metus, tačiau norime labiau bendradarbiauti kultūros ir meno srityje. Apsilankydami vietinėse kultūros įstaigose, bendraudami su meno žmonėmis, manau, rasime bendrų idėjų, kurias galėtume įgyvendinti“,- sakė Jončiopingo regiono kultūros departamento vykdomasis direktorius Džorgenas Lindvolis.

IMG_0953

Svečiai iš Švedijos domėjosi, kaip vyksta kultūros plėtra Alytaus mieste (FM99 Dovilės Ba nuotr.)

Svečiai iš Švedijos domėjosi, kaip vyksta kultūros plėtra Alytaus mieste, kokios sąlygos sudaromos profesionaliems menininkams, ar pavyksta juos išlaikyti ir pritraukti naujus. „Profesionalių menininkų lygis Alytuje, turint omenyje tai, jog mūsų miestas šeštas pagal dydį Lietuvoje, yra tikrai geras. Manau, kad greitai tobulėjame ir gal ne šiais, bet kitais metais sulauksime profesionalių menininkų proveržio“,- kalbėjo Alyatsu miesto vicemerė Valė Gibienė.

IMG_0940

(FM99 Dovilės Ba nuotr.)

Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė pasidžiaugė, jog teatro grupėje atsirado jaunų, tačiau profesionalių aktorių. „Labai smagu, jog teatras šį sezoną pradėjo su 6 naujais grupės nariais, dėl to ir pats kolektyvas atjaunėjo. Be to, šie nauji aktoriai yra profesionalūs ir turi didelį potencialą“, – sakė I. Pilvelytė.

Pasak Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus Jončiopingo miesto kultūros darbuotojų vizitas svarbus ir tuo, jog savivaldybė planuoja su šiuo miesto sudaryti partnerystės sutartį. Švedijos Jončiopingo regiono kultūros darbuotojų delegacija taip pat lankėsi Alytaus Dailiųjų amatų mokykloje bei Alytaus miesto teatre.

Komentarai

komentarai(-ų)