Švęsdamas gimtadienį Alytus pagerbė iškiliausius. Įteiktos Garbės piliečio regalijos, Kultūros premijos, auksinė žurnalistų plunksna ir verslo apdovanojimai

„Apkabinsiu tave, Alytau!“ Visos Alytaus miesto gimtadienio šventės naujienos iš pirmų lūpų radijo stoties „FM99″ eteryje, internete www.fm99.lt bei FM99 facebook paskyroje.

Garbės pilietis Antanas Strazdas

Garbės pilietis Antanas Strazdas

Švęsdamas savo gimtadienį miestas pagerbė iškiliausius ir geriausius, įvertindamas jų darbus ir svarbą miesto gyvenimui. Įteiktos Garbės piliečio regalijos, Kultūros premijos, Auksinė žurnalistų plunksna ir verslo apdovanojimai.

Susipažinkime ir pažinkime tuos žmones, mūsų bendruomenės narius.

Šiemet Garbės piliečio vardas už ilgametę pedagoginę veiklą ir mokytojo vardo įprasminimą, jo mokinių gyvenimo sėkmę, pilietiškumo ugdymą ir tautinių idėjų sklaidą suteiktas mokytojui Antanui Strazdui. Mokytojo darbą pradėjęs 1944 metais Kalvarijoje, po to Lazdijuose, o nuo 1948 metais mokytojavo Alytuje įvairiose mokyklose, kur dirbo iki 1991 metų. Antanas Strazdas apdovanotas ir Gedimino ordino I laipsnio medaliu už nuopelnus Lietuvai. Garbės piliečio vardas suteikiamas piliečiams už ypatingus nuopelnus Alytaus miestui ir Lietuvos valstybei, vykdant ilgalaikę, sistemingą, visuomeninę veiklą mokslo, kultūros, švietimo, meno, sporto, sveikatos, socialinės apsaugos, taip pat aplinkos apsaugos, verslo ir kitose srityse. Ir, žinoma, už kilnius poelgius, padariusius didelį poveikį visuomenei.

Šie metai taip pat nėra išimtis, pagerbiant Kultūros premijos laureatus. Nuo 1991-ųjų metų kultūros premijos laureatais jau tapo gražus būrys pavienių kūrėjų, kūrybinių grupių, kolektyvų, kai kurie – net ne vieną kartą. Taigi šių metų kultūros premijos laureatai papildo šį gražų būrį.

Kultūros premijos Kultūros premijos laureatai A. Liaukus, R. Frenzelienė, A. Antanavičius

Kultūros premijos Kultūros premijos laureatai A. Liaukus, R. Frenzelienė, A. Antanavičius

2014-ųjų Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos laureatai:

Andrius Liaukus šiemet 50 metų jubiliejų švenčiantis kalvis sako, jog už jį kalba jo darbai. Beje, visi jie yra mieli ir artimi, nes, anot Andriaus, jei taip nėra – tuomet darbas buvo atliktas be meilės, o jis pats taip dirbti nemėgstąs. Kietas metalas Andriaus Liaukaus rankose virsta įvairiais kūriniais,  miesto simbolis – rožė – taip pat yra nukalta ne viena.  Pasimatymų suolelis ir dviračių stovas – rožė dabar apsigyveno Alytaus miesto sode, kiti darbai iškeliavę į įvairias pasaulio šalis.

Rita Frenzelienė – muzikos pedagogė, dirbanti Alytaus muzikos mokykloje. Jos pačios muzikinė veikla prasidėjo vaikystėje, o būdama paauglė jau suprato, kad nori daugiau nei tik pažinti muzikos instrumentą. Kaip sako pati kultūros premijos laureatė: „Reikia mylėti savo darbą, ,,, meilė viską nugali, jei myli savo veiklą, tuomet pasieki ir rezultatą“. Pedagogė sako, kad jos mokiniai – tai jos vaikai, mat juos sutinka mažučius, o išleidžia jau paauglius. Ritos Frenzelienės mokiniai labai dažnai iš konkursų grįžta su laureatų diplomais.

IMG_9657 Albertas Antanavičius – Šekspyras – muzikantas, poetas, žurnalistas. Jo dainos dažnai skamba ir Alytaus miesto parke bei kituose susitikimuose. Šiemet Albertas išleido ir dvigubą kompaktinę plokštelę „Bunkerių paukščiai arba 29 laiškai iš mūsų tėvų jaunystės“, kurioje savo eilėraščius apie pokarį dainuoja pats autorius. Beje, jis sako, kad „kiekviename tekste turi būti viena gera eilutė“, aplink kurią viskas ir rutuliojasi. Pats Albertas jau seniai gyvena Vilniuje, tačiau čia, šiuose kraštuose būna dažnai ir pats džiaugiasi, kad dar turi kur sugrįžti.

Tradicinė ,,Auksinė žurnalistų plunksna“ įteikta  menininkui,

Redas Diržys

Redas Diržys

Alytaus dailės mokyklos direktoriui Redui Diržiui. Šiemetis miesto gimtadienis yra jubiliejinis Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus miesto skyriui. Tad šiemet 20 kartą žurnalistai išrinko Metų žmogų, kuriam savo simbolinį apdovanojimą – Auksinę plunksną – įteikė per Alytaus gimtadienio iškilmes.Metų žmogumi Redą Diržį Alytaus žurnalistai išrinko už suburtą miesto bendruomenę ginant viešąjį interesą, parodytą pilietinę poziciją apsaugant Alytaus dailės mokyklą nuo užmojų ją privatizuoti, asmeninę iniciatyvą ir drąsą išsakant savo nuomonę dėl vadovaujamos įstaigos šiandienos ir ateities, taip pat už Alytuje rengiamas pasaulines Meno streiko bienales.

E. Kateiva

E. Kateiva

 „Metų verslininko – geriausio darbdavio2014“ titulas atiteko UAB „Sofa Brands“ vadovui  generaliniam direktoriui Edgarui Kateivai,

o „Jaunojo metų verslininko 2014“ apdovanojimas teko UAB „Nemo“  direktoriui Nerijui Jauneikai. Cofee Room pamėgoir miestiečiai ir miesto svečiai.

N. Jauneika

N. Jauneika

 

 

 

Verslo žmonės kvietė jaunimą būti aktyviais, pasitikėti savimi ir žengti pirmą žingsnį svajonės link. Sėkmingam verslui reikia  ir idėjos , ir bendradarbiavimo, ir noro ne tik gauti, bet ir duoti.

 

E. Judickas  ir M. Radvilavičius

E. Judickas ir M. Radvilavičius

Pirmą kartą švenčiant miesto gimtadienį  pagerbti ir aktyvūs žmonės už iniciatyvas. Tai – Robertas  Vitkauskas  už  „pasodintą“  ąžuoliuką Alytuje Vilniaus gatvės žiede bei Mantas Radvilavičius ir Egidijus Judickas už sukurtą filmą „Happy from Alytus“. Jiems įteiktos nevystančios rožės.

Apkabinkim Alytų kartu!

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)