#SWITCH! – jaunoji karta ne tik svajoja, bet ir kuria

Didžiausias šių metų technologijų ir verslumo renginys #SWITCH! į Kauno Žalgirio areną pritraukė pažangai neabejingus lankytojus ir visuomenės lyderius. Trečius metus iš eilės vykęs renginys didžiausią dėmesį skyrė aktualiausioms skaitmeninės rinkos temoms – pradedant medicininių technologijų revoliucija, baigiant kriptovaliutomis ir „blockchain“ technologija. Renginyje dalyvavo JAV technologinių milžinų „Google“ ir „Facebook“ atstovai bei „bitcoin“ konkurentai „Dash“ ir „NEM“ kūrėjai.

Renginyje didelis dėmesys buvo skirtas ne tik technologinių naujovių, bet ir opiausių skaitmeninio amžiaus problemų aptarimui (Copictures nuotr.)

Vienas iš #SWITCH! iniciatorių, europarlamentaras Antanas Guoga priminė, kad šis renginys ne tradicinė konferencija, o skaitmenine ateitimi tikinčių ir technologijų naujovėmis besidominčiųjų susibūrimas. „Lietuva turi didelę talentų bazę. Dabartinės Y ir Z kartos atstovai yra ateities kūrėjai, keliaujantys po pasaulį, besidomintys viskuo, ieškantys atsakymų bei drąsiai eksperimentuojantys. Būtent šie žmonės yra didžiausias Lietuvos turtas, todėl tikiuosi, kad #SWITCH! jiems taps įkvėpimu įgyvendinti drąsiausias idėjas ir atrasti save“, – sakė A. Guoga.

Vienas iš #SWITCH! iniciatorių, europarlamentaras Antanas Guoga (Copictures nuotr.)

Konferencijoje pranešėjai iš Lietuvos ir viso pasaulio diskutavo pačiomis įvairiausiomis bei aktualiausiomis temomis – pradedant dirbtinio intelekto ir robotų ateitimi, baigiant kibernetiniu saugumu, „blockchain“ technologija, moterimis technologijų sektoriuje bei autorinių teisių užtikrinimu.

Didelio populiarumo šiemet sulaukė ir jau tradicine tapusi #SWITCH! technologijų erdvė, pritraukusi 37 organizacijas ir bendroves, įkurdinusias savo stendus (Copictures nuotr.)

Savo sričių profesionalai kalbėjo ir apie kitus naujausius skaitmeninės rinkos iššūkius, pavyzdžiui, kokias galimybes #fintech sektoriui atneša greitai besivystančios technologijos? Ką reikia daryti viešajam sektoriui, ypač savivaldybėms, kad pritrauktų technologijų kompanijų investicijas į mažesnius miestus? Iš kur gauti lėšų būtiniems infrastruktūriniams pokyčiams? Kaip skatinti inovacijas, bet kartu ir užtikrinti autorinių teisių apsaugą?

Didelio populiarumo šiemet sulaukė ir jau tradicine tapusi #SWITCH! technologijų erdvė, pritraukusi 37 organizacijas ir bendroves, įkurdinusias savo stendus (Copictures nuotr.)

Dar viena šių metų #SWITCH! programos naujovė yra unikalus projektas #SWITCH! Mokslo mugė. Joje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatinėjo su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas. Šia muge #SWITCH! rengėjai siekė atkreipti moksleivių dėmesį į darbo rinkoje itin paklausias technologijų specialybes ir išsklaidyti stereotipus, kad šio tipo profesija yra skirta tik siauram ratui jaunuolių. Mugėje lankytojai gali pabendrauti su Vilniaus Kolegijos, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto, Robotikos akademijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kazimiero Simonavičiaus universiteto bei Code academy atstovais.

#SWITCH! pritraukė 15 tūkstančių dalyvių (Copictures nuotr.)

Unikalūs įspūdžiai iš #SWITCH! Linos Geluncevičiūtės parengtame reportaže. Kviečiame pasiklausyti!

Komentarai

komentarai(-ų)