„Tarp kabučių“ – 30 metų jubiliejų švenčiantis „Tarškutis“ – viena didelė šeima

Kai tąkart, prieš 30 metų, Rima ir Leonidas Moisejenkai nusprendė sukurti ratelį gabių vaikų ir į jų širdeles pasėti meilės liaudiškai muzikai grūdelį, dar nežinojo, kad iš kelių grūdelių išaugs toks nuostabus derlius. Visas būrys vaikų lanko „Tarškutį“, o kiek jų užaugo „Tarškutyje“ ir net išsibarstę po margąjį pasaulį, jie nepamiršta dzūkiškos dainos.

Apie tris dešimtis metų skaičiuojantį unikalų dainų ir šokių ansamblį ir pasikalbėkime šioje „Tarp kabučių laidoje“. Plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pokalbio dalis:

Antra pokalbio dalis:

Dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis” įkurtas 1987 metais. Jį įkūrė ir iki šiol vadovauja Rima ir Leonidas Moisejenkai. Ansamblį sudaro: liaudiškos muzikos kapela ir choreografinės grupės. Šiuo metu ansamblyje groja ir šoka per 150 vaikų, mokinių ir suaugusiųjų (4 – 60 metų). Jaunieji ansambliečiai muzikuoja: smuikais, armonikomis, cimbolais, akordeonais, skrabalais, kanklėmis, būgnais, basetle, terkšlėmis, kleketais, lumzdeliais, birbyne…

Artėjant 30 metų jubiliejui, vadovai prisimena, kad nei vaikų tėveliai, nei jie patys negalėjo anuomet pagalvoti, kad tai tik ilgo darbo pradžia, kad kolektyvas išaugs į dainų ir šokių ansamblį, garsinantį ne tik Alytaus miestą, bet ir Lietuvą. Kaip sakė vadovė „neskaičiavome nei dienų, nei valandų, nes reikėjo pakelti kolektyvo meninį lygį ir išsiveržti į platesnius vandenis. Pirmasis sėkmingas konkursas Druskininkuose „Šoki, groki, jaunimėli“, pažintis su ilgamete Lietuvos liaudies kultūros centro choreografe Genovaite Juknevičiene bei jos paskatinamasis žodis įkvėpė pasitikėjimo ir vilties, kad einame teisingu keliu.“

„Tarškučio“ kolektyvas vienoje iš kelionių (nuotr. iš asmeninio archyvo)

„Mes labai džiaugiamės, kad pas mus vaikai ateina nuo 3 metukų ir jie būna iki pat 12 klasės. Tai 15 metų mes juos auginam, kalbam visokiomis temomis, galbūt kalbam kartais daugiau nei tėvai su kai kuriais vaikais, turim visokiausių paslapčių, duodam pamokymus. Čia mūsų tikra didelė šeima“ – neslepia džiaugsmo ir šypsenos veide vadovė Rima.

Tuo metu „Tarškučio“ šokių vadovė Marijona mano, kad ansamblio 30-metis, tai įvykis ne tik Alytaus mieste, bet ir visos Respublikos įvykis, nes tokį vaikų kolektyvą išlaikyti yra labai sunku. Ne kiekvienas miesto kolektyvas gali pasigirti tokiu jubiliejumi.

Per 30 metų kolektyve dainavo, šoko ir grojo per 1100 vaikų ir jaunimo. Per šį laikotarpį  „Tarškutis“ taip pat koncertavo per 850 kartų ne tik Lietuvoje, bet ir 41 tarptautiniame folkloro festivalyje 24 užsienio šalyse:  Rusijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Suomijoje, Belgijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Slovėnijoje, Danijoje, Graikijoje, Baltarusijoje, Italijoje, Portugalijoje, Serbijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Makedonijoje, Kroatijoje, Prancūzijoje, Juodkalnijoje.

Tad gegužės 6 dieną 15 val. į Alytaus miesto teatro didžiąją salę kviečiami visi – dideli ir maži, buvę ir būsimi ansambliečiai, jų tėveliai ir kiti svečiai. Įėjimas į koncertą nemokamas!

Laidą parengė Eglė Malinauskienė.

 

Komentarai

komentarai(-ų)