„Tarp kabučių“ – Albertas Chazbijavičius: cirkas, tarsi visų menų sintezė

Cirkas, tai stebuklų, magijos, džiaugsmo pasaulis, kuris stebina ir džiugina visus, nuo mažiausio iki didžiausio. Cirkui „Dzūkija“ – 35-eri. Galime tik įsivaizduoti, kokiam kiekiui žmonių jis dovanojo laimės akimirkų. Šiandien apie laimės akimirkas, apie žiūrovus, apie cirko gyvenimą, apie keliones ir stebuklus laidoje „Tarp kabučių“. Plačiau klausykite pokalbio. Studijoje viešėjo Cirko studijos „Dzūkija“ vienas iš vadovų Albertas Chazbijavičius, ekvilibristas Gediminas Maldanis ir AKKC projektų koordinatorė Daiva Andruškevičienė.

Pirma pokalbio dalis:

 

Antra pokalbio dalis:

 

Trečia pokalbio dalis:

Cirko studijos „Dzūkija“ vienas iš vadovų Albertas Chazbijavičius, ekvilibristas Gediminas Maldanis ir AKKC projektų koordinatorė Daiva Andruškevičienė

Jau šį sekmadienį, Alytaus miesto teatre vyks Tarptautinis Alytaus cirko festivalis-2017. Programoje ir „Dzūkijos” jubiliejinis 35-erių metų koncertas. Kaip sako Albertas Chazbijavičius, 35 metų jubiliejaus proga pats sau ir cirkui palinkėtų bent dar 35 metų (šypsosi).  Alytaus kultūros ir komunikacijos centro cirko studija „Dzūkija” įkurta dar 1982 metais, Julijos Riabovienės su vyru. Cirkui ji vadovavo 25 m.

„Pats cirke esu jau 22-ejus metus, o į profesionalius artistus išėjau kai buvau 22-23 metų (po 10 metų buvimo cirke). Ekvilibristas buvau ne visada, mane visą laiką traukė akrobatika, tačiau kai jau buvau profesionalas ir dirbau cirko palapinėse, man pasiūlė išbandyti oro gimnastiką, po kiek laiko vėl grįžau į akrobatiką, tik šįkart turėjau partnerį. Dar vėliau mūsų su partneriu keliai išsiskyrė  ir tada prasidėjo ekvilibristika. Kuo toliau, tuo labiau sekasi ir įdomumas didesnis, galimybių daugiau, dabar atsiranda didesnė ištvermė.“ – pasakoja ekvilibristas Gediminas Maldanis.

Tuo tarpu Albertas Chazbijavičius, lyg ir neatsiejamas „Dzūkijos“ cirko elementas, čia dirba jau 30 metų. „Cirkas, tarsi visų menų sintezė, čia ir dainuoja, ir šoka, ir muzikuoja, ir piešia.“

Pašnekovai atskleidžia, jog  žiūrovų energija labai persiduoda. Anot jų, jei publika nuotaikinga, tai ir jiems viskas gerai, nepavargsta. „Mums svarbu, kaip reaguoja žiūrovai, dažnai tai netgi priklauso nuo oro. Jei lauke karšta, jie būna pavargę, sunkūs, tai jaučiasi ir mums“.

Šiuo metu cirko joje yra virš 30 auklėtinių, be to kolektyvą kasmet papildo nauji nariai. Cirko studijos artistai dalyvaudami tarptautiniuose cirko festivaliuose Vokietijoje, Latvijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, ir, žinoma, Lietuvoje yra tapę nugalėtojais, laureatais bei prizininkais.

Komentarai

komentarai(-ų)