„Tarp kabučių“ – Alytaus miesto teatro naujas sezonas – koks jis?

Alytaus miesto teatras – viena jaukiausių, kultūra pulsuojančių vietų Dzūkijoje, kviečiantis ateiti ne tik į spektaklius, atrandantis kelią ir į mažiausio, ir į vyriausio savo svečio širdį. Ruduo – metas, kai teatralai, sugrįžę po atostogų, su naujomis mintimis, idėjomis, planais, darbais… nauju įkvėpimu atveria duris į teatro pasaulį ir kviečia pajusti kažką daugiau. Pasikalbėti apie naują sezoną, planus, premjeras, gastroles šioje „Tarp kabučių“ laidoje Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė bei teatro meno vadovas, režisierius Arvydas Lebeliūnas. Plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Iš dešinės Jonas Gaižauskas

Alytaus miesto teatras pradeda naują sezoną. Kokio jo laukia žiūrovai, aktoriai, teatro vadovai…? Šiemet Alytaus miesto teatras jau suplanavo jūsų  rudens teatrinio pažinimo dozę. Lapkričio 3 –  19 dienomis Alytuje vyks šeštasis komedijų festivalis  COM•MEDIA,  jaunimą pakvies teatrinė naktis COM•MOON•A.

Paklausta apie naujienas, I. Pilvelytė pasakojo: „Vienas iš smagiausių ir šilčiausių renginių – visai čia pat, rugsėjo 9 dieną,- mūsų teatro aktoriaus, režisieriaus, teatro pedagogo Jono Gaižausko jubiliejinis vakaras. Mes savo kolegai Jonukui ruošiame mažą staigmeną. Tai atviras vakaras, labai tikimės sutilpti į mažąją salę, nes norėjome, kad tai būtų kamerinis renginys. Režisierius Gytis Padegimas sugrįžta į Alytų ir ketina parengti spektaklį, pristatyti jau spalio viduryje, bet šio spektaklio tuo metu alytiškiai dar neišvys, jis iš karto pakels sparnus į Varėnos festivalį. Premjerinį spektaklį kviečiame visus alytiškius pamatyti lapkričio 4 dieną, tai bus vienas pirmųjų festivalio „COM-MEDIA“ spektaklių“.

„FM99“ studijoje (iš kairės) Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, radijo laidų vedėja Eglė Malinauskienė ir teatro meno vadovas, režisierius Arvydas Lebeliūnas

Alytaus teatro meno vadovas ne tik aktorius, bet ir pats dirbo bei dirba su jaunais žmonėmis iš kurių išaugo puikūs aktoriai. Pašnekovas sako, jog džiaugiasi, kad į teatrą ateina nors vis mažiau jaunų žmonių, bet jų yra. „Jie labai žingeidūs, smalsūs, gabūs, norintys save išreikšti save tiek muzikoje, tiek dailėje, tiek teatre. “

Arvydas Lebeliūnas, kalbėdamas apie spektaklį, kurį režisuos Alytaus miesto teatre, pasakojo: „Pjesė yra rašoma. Ji bus paremta nebūtinai žymių šeimų ar žmonių istorija, tai gali būti visiškai paprastos šeimos, kurios nugyveno pilną gyvenimą tam tikruose istoriniuose laikotarpiuose. Tai čia autorius Mindaugas Valiūkas ieško tų tikrų įvykių, tikrų žmonių, kurie bus pagrindinis šio spektaklio impulsas. O esmė tai yra vienos šeimos daugelio kartų šimtmečio istorija. Tai bus įdomi istorija, kuri turėtų labai ilgai žmonėms priminti tuos laikotarpius ir mus pačius tam tikrose situacijoje, – kas mes esame, kuo galėjome būti ir kuo mes tapome“.

Komentarai

komentarai(-ų)