„Tarp kabučių“ – Dainius Gintalas: poezija turi būti gyvastinga

Šioje „Tarp kabučių“ laidoje kalbėsime apie poeziją, juolab, jog pavasarį Lietuvoje įprastai sklando poezijos pavasario paukštė. Šios laidos pašnekovas – Dainius Gintalas, poetas, vertėjas, libretų autorius. Jis – tikras dzūkas, kilęs iš Slabadėlės kaimo. Plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Dainius Gintalas (Ilonos Krupavičienės nuotr.)

Pašnekovo paklausus, kokia gi poezija bus šiais metais, šis juokiasi ir sako, jog tai bus arba labai senobiška, bet labai gera, sklandi, gerai rimuota arba gali būti padarytas labai smagus žodinis „balaganas“, bet gerai, talentingai ir muzikaliai atliktas: „poezija yra labai platus ir įvairus žanras. Tu gali rašyti eilėraštį, kuris gali būti vienos eilutės ir gali būti sonetų vainikas. Svarbu, kad poezija būtų gyvastinga.“

Poetas, be kita ko sako pastebintis, jog daugelis kartoja, kad jo eilėraščiai yra kinematografiški: „man atrodo, kad tam tikros akimirkos, kurias išgyveni yra kaip vaizdas, tam tikras mini siužetas, kurį tu perkeli į eilėraštį. Tada jis tampa savotišku mini filmuku. O šiaip, aš labai mėgstu kiną.“ – šypsosi Dainius Gintalas.

Dainius Gintalas (FM99 nuotr.)

Dainius Gintalas gimė 1973 m. vasario 07 d. 1991 m. baigė Daugų vidurinę mokyklą, vėliau Vilniaus universitete, Filologijos fakultete, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Taip pat pagal meno istorijos magistrų rengimo programą studijavo ir Vilniaus dailės akademijoje. Įdomus žmogus su naujausia savo knyga „Adatos“….

Jo autentiškas kalbėjimas nesaldžialiežuvaujant, drąsiai tariant žodį lyg kirčiu, lyg adatos dygsniu, neabejotinai, yra išskirtinis lietuvių poezijoje, o ir apskritai kultūroje, kurioje subanalintas grožis virsta savo paties iškamša, parodija.

Dainius Gintalas (Ilonos Krupavičienės nuotr.)

Dainius Gintalas (Ilonos Krupavičienės nuotr.)

„Mano knygos pasirodo kas dešimt metų, užtat labai skirtingos. O tie, kurie leidžia poezijos knygas kasmet… Toks jausmas, kad jie tęsia vieną ir tą pačią knygą. Nebent kas nors apsiverčia ir nuo tada jie pradeda rašyti kitaip“, – teigė D. Gintalas.

Dainius Gintalas – kur kas universalesnis kūrėjas, nei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Ne daug kas žino, kad jis rašo ir eilėraščius vaikams. Jo poezija išversta į 11 pasaulio kalbų, daugiau nei 10 knygų yra ir pats išvertęs iš prancūzų kalbos. „Tiesa, daug plušu prie vertimų – tai toks intelektualus „griovių kasimas“, – atviravo poetas.

Tad ir Jūs paskaitykite poeto kūrybos ir pasinerkite į poezijos pavasario dvelksmą…

Komentarai

komentarai(-ų)