„Tarp kabučių“ – Darius Mileris – Nojus: kūryba manęs nepaleidžia

Mūsų šios „Tarp kabučių“ laidos svečias – Darius Mileris – Nojus. Daugelį metų gyvenantis Airijoje, bet nepamirštantis nei Lietuvos, nei savo gimtojo miesto… Negalintis pabėgti nuo gitaros kūrybos ir savo lyrikos. Plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Trečia pasakojimo dalis:

 

Iš dešinės: Darius Mileris – Nojus ir Liudas Ramanauskas

Visiems alytiškiams gerai žinomas Nojus jau antrą dešimtmetį gyvena Airijoje. Gyvena ten, tačiau jaučiasi savas ir čia. Galbūt ne veltui kai kurie žmonės sako „yra liūdniausia jaustis savu tarp svetimų ir svetimam tarp savų“. Tačiau pas Nojų to jausmo, regis, nėra. Ir ten, ir čia jis lyg ir jaučiasi savo kailyje. „Aš galvočiau taip, aš noriu taip jaustis ir stengiuosi. Tu gyveni tik vieną kartą, gyvenimas tik vienas. Iš pradžių gal buvo tokių minčių, kai mes tik atvykom į Airiją, 3 – 4 metam, kol pirmas sūnus eis į pirmą klasę ir štai jis pernai jau baigė mokyklą(šypsosi). Galbūt iš pradžių mažesnis televizorius, bet paskui galvoji, gyveni vieną kartą, turi gyventi taip, kaip čia gyventum. Nesvarbu kur, tu turi jaustis savas ir tada atsiranda integracija ir tada tu tęsi savo veiklas. Ką aš grojau čia, aš groju ten…“ – pasakoja Darius Mileris – Nojus.

Mes dažnai skundžiamės, kad žmonės, kurie išvažiuoja laikinai ar ilgesniam laikui iš šalies, jie jau yra kažkokie kitokie, tačiau tai yra tie patys žmonės, tik jų šiuo metu geografinis buvimo taškas yra kiek kitur. Bet jie nuo to netampa mažiau lietuviais ar mažiau mylintys savo gimtą žemę. Kaip sako Darius „dauguma ten esančių bendruomenių yra labai stiprios. Aš tikrai pasakysiu, kad ten gyvenantys, Lietuvą myli netgi labiau, nes jie nemato tų kasdienių bėdų“.

„Aš tikrai daugeliui rekomenduočiau grįžti prie savo pomėgių, prie hobių, nes tai yra puiki motyvacija ir meditacija, tada nebus jokių depresijų.“ – juokiasi pašnekovas.

Darius Mileris – Nojus

Rugsėjo 22-ąją, 20 val. – Baltų vienybės dieną gimtame Alytuje – grupių AIRIJA ir NOJUS BAND dainų kūrėjas bei atlikėjas Darius Mileris (NOJUS) – su scenos draugais – akustiniame koncerte DOMINO klube.

Akustinio vakaro NOJUS IR DRAUGAI svečiai:

Andrius Abromavičius (balsas, gitara),
Dovilė Dimšaitė (balsas, gitara),
Kęstutis Leonavičius (balsas, gitara),
Ričardas Vymeris (balsas, gitara) ir kt.

Scenos draugų pagalba tiek NOJUS, tiek į koncertą susirinkę klausytojai jo sukurtas dainas galės išgirsti visai netikėtomis, galbūt ir niekada dar negirdėtomis versijomis…

NOJAUS koncertai žiūrovą nukelia į slapčiausias sielos gelmes, kiekvienas žodis ir garsas – iš širdies į širdį… Apie mūsų gyvenimus ir tiesą, kurią auginame ir saugome savyje.
Susitikimais save auginam
Prisiminimų daugiau ir daugiau
Žaizdas nuplaunam lietum ir vynu…
Gal pasidaro kažkiek ramiau

Komentarai

komentarai(-ų)