„Tarp kabučių“ – Diana Moisejenkaitė – alytiškė, kuri pamilo smuiką būdama vos trejų

Diana Moisejenkaitė – mergina, kurios rankos, širdis ir smuikas kuria stebuklus. Vos trejų žengusi į sceną, vargu ar ji galėjo įsivaizduoti, kad toji scena išaugs į pasaulines sales, kad iš Alytaus jos muzikinis kelias nuvingiuos per kelis žemynus, o Dianos kurtus muzikinius kūrinius atliks tūkstančiai.

Su Alytaus ir Lietuvos vardą toli už jos ribų garsinančia smuikininke šioje laidoje „Tarp kabučių“. Plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pokalbio dalis:

Antra pokalbio dalis:

Eglė Malinauskienė ir Diana Moisejenkaitė (FM99 nuotr.)

Kaip pati pašnekovė juokiasi, jos grojama muzika, nuo jos klausomos – skiriasi. „dažniausiai mano kolegos klauso klasikinę muziką, bet aš, nuoširdžiai pasakius, neklausau tiek, kiek man reikėtų, paklausau nebent kūrinį, kurį grosiu, bet daugiausia klausau populiarią muziką, „house“, elektroninę, tai, kas mane įkvėptų kuriant“.

Tikriausiai kiekvienas vaikas turi svajonių, kuo norėtų būti užaugęs. Diana atvirauja, jog jau būdama maža, žinojo, kad savo ateitį sies su muzika. „džiaugiuosi, kad mano gyvenimo kelias atsivėrė labai anksti. Kiek žinau bendraklasiai, kurie ėjo į pagrindines mokyklas, lig šiol nežino ko gyvenime nori, ko siekia… Aš tikrai buvau labai laimingas vaikas, kad taip anksti sužinojau, ko gyvenime noriu“.

Dianos Moisejenkaitės gyvenimo akimirkos (asmeninio archyvo nuotr.)

Diana Moisejenkaitė balandžio mėnesį apsigynė disertaciją „Lietuvių liaudies muzika viena styga“ JAV Mičigano valstijos universitete, dirbant profesoriaus Walterio Verdehrio asistente. Kaip sako Diana „niekada negalvojau vykti į Ameriką, bet gavau pasiūlymą. Profesorius mane susirado ir pasiūlė viską pilnai apmokėti, nes ten labai brangu studijuoti.“

„Dažniausiai disertacijoms studentai renkasi žinomų 19-20 amžiaus tavo šalies kompozitorių kūrybą. O aš nusprendžiau sukurti savo muziką ir ją susieti lietuvių liaudies kultūra. Idėja buvo groti tik ant vienos stygos. Man buvo labai sunku kaip kompozitorei. Tačiau net dėstytoja, kuri buvo labai labai priekabi, neturėjo priekaištų man pabaigoje“ – neslepia šypsenos smuiko mylėtoja.

 

Alytiškė aktyviai dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Diana (kaip solistė, kamerinės muzikos ir simfoninio orkestro smuikininkė) koncertavo ne tik Lietuvoje, Norvegijoje, JAV (Carnegie Hall), bet ir Rusijoje, Italijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Izraelyje, D. Britanijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Serbijoje ir Juodkalnijoje. 2016 metais Dianai diriguojant respublikinėje moksleivių dainų šventėje buvo atlikta jos sukurta “Navatna polka”, o jos aranžuotą alytiškio Alberto Antanavičiaus dainą “Gimnazistai” atliko jungtinis moksleivių choras. Dianos kūryba apima įvairius žanrus: liaudiški, klasikiniai, vokaliniai, instrumentiniai, relaksaciniai ir populiarios muzikos kūriniai.

Komentarai

komentarai(-ų)