„Tarp kabučių“ – jau 16-ąjį kartą Alytuje skambės Dainavos šalies muzikos festivalis

Jau 16-ąjį kartą, Tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis ir šiais metais pačios įvairiausios muzikos gerbėjus pakvies į savo koncertų programas Alytuje. Apie festivalį, jo peripetijas šioje „Tarp kabučių laidoje“ su Lietuvos muzikologu, muzikos švietėju, pedagogu, radijo ir televizijos laidų, koncertų vedėju – Viktoru Gerulaičiu ir Alytaus Kultūros ir Komunikacijos Centro direktoriumi –  Vidu Simanausku. Plačiau klausykite įrašo.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Trečia pasakojimo dalis:

 

Kairėje Vidas Simanauskas ir Viktoras Gerulaitis (FM99 nuotr.)

Kaip sakė šio festivalio meno vadovas Viktoras Gerulaitis „pirmą kartą atidarymo koncertą diriguos ne garbės dirigentas, maestro Juozas Domarkas, ne vyriausias dirigentas Modestas Pitrėnas, bet Modestas Barkauskas – jaunas, tačiau vienas iš iškiliausių jaunųjų dirigentų, kuris diriguoja įvairiems užsienio kolektyvams. Jis parengė programą, kurioje bus visiškai nauji dalykai.“

Ankstesnis Dainavos šalies muzikos festivalis

Vienas iš pirmųjų koncertų – „Gailestingumo altorius“, kuris vyks Šv. Kazimiero bažnyčioje. „Prieš keletą mėnesių išgirdau šį kūrinį Šv. Kotrynos bažnyčioje ir buvau nustebęs – tokia muzika, tokia pilnatvė, toks grožis, tokia harmonija… Vėliau pasikalbėjome su kompozitoriumi, jis sakė, jog į šį kūrinį įdėjo visą savo širdį, o kitą dieną, pabaigus kūrinį, jam iš tikrųjų operavo širdį. Man atrodo, čia bus tam tikras iššūkis muzikantams.“  – atskleidžia detales Vidas Simanauskas.

Taip pat laukia ir „Svajonės“ orkestro koncertas. Jame muzikuoja per 70 Alytaus muzikos mokyklos mokinių ir absolventų, orkestro įkūrėja ir vadovė Daiva Martikonytė. Pastaruosius ketverius metus – 2011–2015 m. orkestrui dirigavo ilgametis Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas, styginių orkestro vadovas ir dirigentas, daugelio Lietuvos dainų švenčių dirigentas Pranas Stepanovas. Dirigentas labai mylėjo „Svajonę“, sukūrė gausybę aranžuočių šiam vaikų orkestrui, paruošė ir atliko sudėtingas programas. Deja, vaikų mylimas Maestro 2015 m. gegužę netikėtai iškeliavo į amžinybę. Šiuo metu orkestro dirigentas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas Karolis Variakojis.

Ankstesnis Dainavos šalies muzikos festivalis (AKKC nuotr.)

Festivalio metu laukia įspūdinga ir kupina naujovių programa, tad tikimės, jog ne vienas iš Jūsų apsilankys Tarptautiniame Dainavos šalies muzikos festivalyje, juolab, jog koncertai yra nemokami.

Komentarai

komentarai(-ų)