„Tarp kabučių“ – Jonas Gaižauskas: teatras tarsi pasaka, kuri mane jaudina iki pačių gelmių

Sako vienas didžiausių gyvenimo paradoksų – laimė, slypinti ten, kur net nesugalvotum ar nedrįstum jos ieškoti. Dažniausiai tokių dalykų vengiame, nes jie rizikingi, kartais nelabai malonūs ar sukeliantys įtampą jausmuose, tačiau jie būtini tam, kad pajustum laimę. Rizikuoti Alytaus miesto teatro aktorius Jonas Gaižauskas gal ir nelinkęs, bet rizikos jo gyvenime būta išties nemažai… Plačiau apie tai, koks daugelio vadinamas Jonelis yra iš tikrųjų, klausykitės pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Jonas Gaižauskas (asmeninio archyvo nuotr.)

Tikriausiai daugeliui iš mūsų, bent kas jį žino, Jonas ir teatras yra tarsi neatskiriami dalykai. Nepamatyti čia, teatre, besisukinėjančio Jono Gaižausko praktiškai neįmanoma. Paklausus pašnekovo, kas gi yra jo gyvenimas… teatras? Ar teatras yra darbas, o gyvenimas yra tarsi šalia teatro, jis atsako: „deja (šypsosi)… gyvenimas teatras, šeima teatras… Aš turiu omeny – viskas yra persipynę. Su žmona Virginija dažnai pasišnekame apie teatro gyvenimą, ką mes darom, ką mes statom, kokie atėjo nauji žmonės… Šnekėti apie darbo klausimus – nieko baisaus. Mums įdomu, ypatingai kai reikia apie vaikus pasikalbėti, apie jaunimą, apie jų darbus, pasirodymus. Man atrodo darbas yra neatsiejamas nuo šeimos.“

Pasak laidos svečio, teatras yra ugdomoji priemonė, kuri padeda vaikui atsipalaiduoti, padeda pasitikėti savimi, išsireikšti, atsiskleisti. „Teatras ir mūsų šeimoje buvo neatsiejamas. Jis Naujųjų metų išvakarėse suaktyvėdavo pačiuose namuose, kadangi vaikų buvo daug, jie kurdavo spektaklius, taip pat ėjimas vaikystėje į teatrą… Jis man tarsi pasaka, kuri mane jaudina iki pačių gelmių.“ – atvirauja Jonas Gaižauskas.

Jonas Gaižauskas (asmeninio archyvo nuotr.)

Paklausus Jono, ar jis yra laimingas, jis net nedvejodamas sako – taip. „Iš esmės laimingas, nes aš negalvojau, kad tiek daug džiaugsmo turėsiu patirti ir šeimoje ir kūrybiniame darbe. Aišku, būna visko, kai pasimeti tarp pareigų, kai tą pačią akimirką turi būti visur, bet kažkaip viskas išsisprendžia.“ – šypsosi pašnekovas.

Šventinis vakaras – dovana, Jono Gaižausko jubiliejaus proga, jau šį šeštadienį, 18 val. Durys atviros visiems. Jeigu norite būti laimingi ir pamatyti laimingą žmogų – ateikite.

Komentarai

komentarai(-ų)