„Tarp kabučių“ – Samuelis Tacas: nėra nieko skaniau už juodą duoną su rūgščiu pienu

Šiandien laidoje „Tarp kabučių“ kalbėsime su ypatingu žmogumi – pasaulio alytiškių ambasadoriumi, rašytoju, meno kolekcininku, milijonieriumi, garsiu Niujorko kineziterapeutu – Samueliu Tacu, kuris kaip pats sako, save mėgstantis pristatyti kaip tiesiog dzūką – alytiškį, nors ir gyvena Niujorke. Neseniai jis pristatė knygą  „Trigubas gyvenimas“. Ką nori papasakoti autorius, apie ką yra knyga, plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Samuelis pasakoja, jog tuomet, kai grįžta į Alytų, visada stengiasi susitikti su savo jaunystės draugais, su kuriais, kaip pats įvardija, praleido gražiausias gyvenimo dienas, nuo buvimo miesto sode iki mokyklos rūsyje grojant dūdų orkestre. „Man tuomet būdavo pats maloniausias laikas“ – pripažįsta pašnekovas.

Į Lietuvą jis buvo atvykęs pristatyti savo knygą – „Trigubas gyvenimas“. Autorius rašo su ypatinga įžvalga, kritiškai, su humoru. Temų spektras platus ir visiems aktualus: sveikata, pagarba savo kūnui,  pinigai, meilė, draugystė, meno įtaka žmogui. S. Tacas taip pat griauna mitus apie prestižo,  prekių ženklų galią,  žydų tautos vieningumą.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš noriu, kad mamytės negadintų vaikų visokiais nereikalingais užsiėmimais, sveikatą žalinančiais dalykais. Pavyzdžiui, jos stumia mergaites į baletą ar į gimnastiką, ar į kitą sportą, kuris atneša žalą. Aš dabar susitinku su savo draugais, kurie buvo Lietuvos čempionai ir labai aktyvūs sportininkai ir aš matau, kad tie, kurie neužsiiminėjo sportu, jie sveikesni. Sportas, tai ne sveikata, fizinis aktyvumas yra sveikata. Kada mes einame siekti rezultatų, tai jau ne sveikata.“ – dalijasi mintimis kineziterapeutas.

Anot laidos pašnekovo,  žmogui visai nereikia eiti į baseinus, mokėti daug pinigų. Nereikia net eiti į treniruotes. Ne. Reikia iš ryto pabudus žinoti, kaip ir kokius pratimus daryti pusvalandį ar 40 minučių, o nuo 50 metų reikia stengtis viską išlaikyti, ką sukūrėme, uždirbome ir naudotis tuo, ką turime ir fiziškai, ir materialiai.

Laidą parengė Eglė Malinauskienė.

Komentarai

komentarai(-ų)