Teatro trupė « Komsa » Alytuje pristato savo naują spektaklį – Ferdinand Brun

 

Š.m. kovo 13 d. Alytaus miesto teatre  pamatysime Ukrainos režisierės Olgos Simonovos spektaklį Ferdinand Brun. Tai vieno veiksmo ir 13 paveikslų Olgos Simonovos adaptuota teatrui pjesė pagal prancūzų rašytojos Aurelie Valogne romaną « Mémé dans les orties » parašytą 2015 metais.Tai dramatinė komedija pasakojanti kaip vienišas suirzęs senis vėl atranda gyvenimo prasmę ir džiaugsmą.

83-jų sulaukęs Ferdinand Brun yra nelaimingas. Jis siekia pabaigti vieną kartą ir visiems laikams su savo nepakenčiamu gyvenimu, tikėdamas kad mirtis atneš ramybę ir palengvėjimą. Tačiau artimieji jam meta iššūkį, kuris jį sukrečia ir palaipsniui paverčia  gyvenimo džiaugsmą atradusiu žmogumi. Kaip tai tapo įmanoma ? Ar tai stebūklas ar tai tiesiog ranka pasiekiama priemonė?Spektaklio režisierė Olga Simonova, baigusi Kijevo Nacionalinį teatro ir kino universitetą stažavosi Paryžiuje pas Valery Rybakov, kuris 1981 m. baigęs Rusijos  teatro meno akademiją (GITIS) Maskvoje, emigravo į Prancūziją, įkūrė ir vadovavo teatro trupei « Labyrinthe russe ». Nuo 1999 m. Olga Simonova Paryžiuje ir Kijeve pastatė devyniolika spektaklių, daugiausia prancūzų autorių, tačiau taip pat režisavo Aleksandro Puškino, Tennessee Williams’o pjeses, adaptavo ir režisavo Anderseno ir Hofmano pasakas vaikams, yra keleto pjesių, kurias pati režisavo, autorė.

Spektaklyje visus moteriškus vaidmenis atlieka Caroline Paliulis, gimusi ir iki 1994 metų gyvenusi Paryžiuje. Aktorinę karjerą ji pradėjo baigusi Nacionalinę aukštąją teatro menų mokyklą Paryžiuje (ENSATT): vaidino pagal klasikinių autorių – Sofoklio, Moliere’o, Racine’o, Ionesco – pjeses pastatytuose spektakliuose įvairiose Paryžiaus teatro scenose, nuo 1982 iki 1992 metų dalyvavo populiarioje jumoristineje valstybinės televizijos laidoje « Le petit Théâtre de Bouvard », vaidino televizijos filmuose. Atvykusi į Lietuvą ji vaidino  Petro Venclovos režisuotame spektaklyje « Oskaro Milašiaus Lietuva », Igno Jonyno režisuotame spektaklyje « Sekmadienis toks koks yra », su Ligita Kondrotaite skaitė prancūzų autorių poeziją, 2009 m. įkūrė frankofoninę teatro trupę „Komsa“ ir režisuoja spektaklius prancūzų kalba.

Ferdinand Brun vaidmenį atliekantis Thierry Gondard, aktorinio meno mokėsi Muzikos ir teatro mokykloje Lucé (Prancūzijoje) Jean Philippe Van den Broeck klasėje, atliko įvairius vaidmenis iš klasikinio ir šiuolaikinio repertuaro (Goldoni, Moliere, Racine, Beaumarchais, Emile Zola, Alphonse Daudet, Ionesco, Sacha Guitry, Georges Feydeau, Victor Haim, Bernard Marie Koltès, Joël Pommerat, Gerald Sybleyras ir kt). Taip pat jis filmavosi trumpametražiniuose kino filmuose, tame tarpe su Juliette Binoche trumpametražiniame filme „La pervenche“.Spektaklio scenografiją sukūrė Simona Finkelšteinaitė, muzikinius intarpus atliks Danguolė Račienė ir Kasparas Račys.Spektaklis Ferdinand Brun yra tarptautinis teatro projektas, kurį remia Prancūzijos ambasada Lietuvoje ir yra įtrauktas į kovo mėnesio Tarptautinės frankofonijos organizacijos paskelbto frankofonijos mėnesiu programą.Spektaklis yra skirtas visokio amžiaus publikai, tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jis bus rodomas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Spektaklio trukmė : 1 val.10 min.

Komentarai

komentarai(-ų)