Pokalbis su šia moterimi nė kiek neprimena šamaniškų varpelių skambėjimo miško pelkynuose

Pokalbis su Mantaute, ji – dula. Dažnam Lietuvos gyventojui vis dar negirdėtas ir nežinomas žodis dula, kuris kildinamas iš graikų kalbos žodžio (δούλη),reiškiančio vergę, patarnaujančią moteriai. Šiais laikais žodis įgavęs kitą prasmę, kurią ir pabandėme atskleisti laidoje „Papasakok man“.
Dula, dažniausiai, yra moteris, nors, pasak Mantautės, Kanadoje šią veiklą praktikuoja ir vienas vyras, teikianti nemedicininę pagalbą besilaukiančiai moteriai nėštumo, gimdymo metu ir pogimdyminiu laikotarpiu.


Mantautė ne tik dula, ji – 5 vaikų motina, akušerė, lektorė, gimdymo fotografė, „Tampu mama“ įkūrėja, o savu laiku įgijo ir istorikės išsilavinimą Vytauto didžiojo universitete.
Todėl, patikėkite, pokalbis su šia moterimi nė kiek neprimena šamaniškų varpelių skambėjimo miško pelkynuose. Tai – pašnekesys su jauna, aktyvia, komunikalbilia ir išsilavinusia moterimi, kuri supranta, ką daro ir ką kalba. Jokių neaiškių užkalbėjimų ar burtų iš Mantautės neišgirsite, viskas patvirtinta ir neišgalvota.
Drauge į radijo studiją atvykęs Mantautės sutuoktinis Mantas teigia, jog pagalbos ir palaikymo nėštumo laikotarpiu šeimoje reikia ne vien moterims, bet ir vyrams. Jo teigimu, vyrus labiausiai gąsdina nežinomybė, kaip pasikeis gyvenimas gimus vaikui.
Todėl Mantas, kartais imasi patalkinti savo žmonos veikloje ir jos organizuojamuose seminaruose šeimoms suteikia konsultacijas vyrams. Juk jis yra 5 vaikų tėvas ir puikiai žino, kokios emocijos ir klausimai lydi rengiantis tapti tėčiu.
Apie darbo subtilybes, ką reiškia būti dula, kuo ji gali padėti šeimai, laukiančiai kūdikio, kitaip sakant, kokį paslaugų paketą gali pasiūlyti bei, kokią atsakomybę ir įtampą patiria savo darbe Mantautė pasakoja atvirai ir be užuolankų.
Ir, mielos damos, žinokite: sudarę sutartį net ir su geriausia dula gimdyti turėsite pačios. Už jus to niekas nepadarys, tačiau yra moteris, kuri gali padėti pasirinkti, kokiu būdu tai padaryti, kuri pasidalins žiniomis, patirtimi ir pasakys: „Tu gali“.

Komentarai

komentarai(-ų)