Tokie įvykiai padeda susimąstyt – reikia gyventi šiandien, sako psichologė Gintarė Babarskienė

Miesto gyventojų emocijos nuo pykčio ir panikos iki euforijos ir dėkingumo. Apie tai, kaip jaučiasi žmonės ir ką daryti, kad ta savijauta būtų stabilesnė, FM99 kalbino psichologę Gintarę Babarskienę:

Psichologė Gintarė Babarskienė

“Emocinė temperatūra yra iš tikrųjų labai aukšta. Įtampa jaučiasi, nerimo jausmas labai išreikštas, kai kurie gal net šiokioje tokioje panikoje”, – aiškino psichologė. Anot jos, kai žmogus pats negali suvaldyti proceso, ieško kažkokio užsitikrinimo, o ir valdžios skirtingi pasisakymai neprideda ramybės. 
“Žmonės pasigedo empatijos, o ne šabloniško atsakymo”, – apie VRM ministrės pasisakymą po vizito Alytuje kalbėjo G. Babarskienė.
“Tokie įvykiai padeda susimąstyt, kad neverta gyvent ateities planais, kai gausi geresnį darbą ar baigsiu mokyklą ar panašiai,” – kalbėjo psichologė.
Ką padaryti, kad optimizmo atsirastų daugiau?
Gintarės patarimas – daryti gera. “Visi dabar nori daryti gera, tas gero darymas – kaip sako, dovanoti yra maloniau nei gauti, tad dovanoti miesto geradariams ar net pačiam sau ką nors ir laukti geresnio rytojaus”, – siūlo G.Babarskienė.

Komentarai

komentarai(-ų)