Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Toliau tiriama gyventojų sveikata po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ toliau atliekamas gyventojų sveikatos tyrimas, o Sveikatos apsaugos ministerija  ragina atrinktus žmones nepraleisti progos ir dalyvauti šiame unikaliame ir nemokamame tyrime.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija kartu su kitomis sveikatos ir mokslo institucijomis spalio 20-22 dienomis įgyvendins antrąjį Žmogaus biologinės stebėsenos tyrimo etapą. Šis SAM inicijuotas tyrimas padės išsiaiškinti, kokį poveikį žmonių sveikatai padarė 2019 m. spalio 16 d. kilęs gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“.

Pakartotiniai kvietimai dalyvauti tyrime pirmame etape birželio 29 d. – liepos 1 d. nedalyvavusius Alytaus, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų bei rajonų gyventojus turėtų pasiekti kitą savaitę. Gyventojus kviečiant atvykti į tyrimą talkins ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, o Nacionalinio kraujo centro specialistai paims kraujo mėginius.

SAM ragina nepraleisti progos ir dalyvauti unikaliame biomedicininiame tyrime. Šiam tyrimui iš Registrų centre esančio gyventojų registro iš viso atsitiktinai atrinkta 400 Lietuvos gyventojų. Pakviestųjų dalyvavimas – tai ne tik didelis indėlis vertinant pavojingų cheminių medžiagų poveikį žmonių sveikatai, bet ir galimybė visapusiškai išsitirti organizme galimai esančias pavojingų medžiagų koncentracijas. Tokio pobūdžio bei apimties tyrimai nėra atliekami Lietuvos gydymo įstaigose ar kitose šalies laboratorijose, pažymima SAM pranešime. Stebėsenoje dalyvauti atrinktiems asmenims šie tyrimai atliekami nemokamai.

Pernai spalį kilus gaisrui Alytaus miesto Šiauriniame pramonės rajone įsikūrusioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ į aplinką pateko daug pavojingų cheminių medžiagų. Alytaus miesto bei rajono savivaldybėse buvo paskelbta ekstremalioji situacija.

Biologinės stebėsenos tyrimų rezultatai, kaip nurodoma SAM pranešime, leis nustatyti skirtingą aplinkos poveikį patyrusių žmonių biologinėse terpėse susikaupusias pavojingų cheminių medžiagų koncentracijas bei įvertinti sąsajas tarp šių koncentracijų ir tyrime dalyvaujančių asmenų sveikatos rodiklių.

Tyrimo dalyviams pageidaujant individualūs rezultatai bus pateikiami asmeniškai, o nuasmeninti ir apibendrinti rezultatai, laikantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, bus pateikti valstybės institucijoms, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, Lietuvos mokslo bendruomenei bei plačiajai visuomenei.

Taip pat skaitykite:

Bus tiriama, ar „Ekologistikos“ gaisras pakenkė žmonių sveikatai

Kitos naujienos

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...

Alytuje praūžė ilgai lauktas pirmasis tokio formato kultūrinių patirčių festivalis jaunimui „Nuo ...

BALANDŽIO 30 D. 18:00 val. Alytaus kino klube "Kino kablys" kviečiame į filmo "Karta.EU" premjerą ir susi...