Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Trys alytiškės kviečia į Alytaus kultūros vadybos akademiją AKVA

 

  • AKVA – gurkšnis kultūros optimistams
  • AKVA – ištroškusiems žinių, kūrybos ir veiklos
  • AKVA – tiesiog mylintiems Alytų

Trys alytiškės, kultūros idealais tikinčios realistės Inesa Pilvelytė, Gitana Pinkevičienė, Karolina Venciūtė skelbia: vasario viduryje Alytuje startuoja išskirtinis unikalus projektas – Alytaus kultūros vadybos akademija AKVA. Ši projektinė iniciatyva – tai platforma, vykdysianti „Alytus- Lietuvos kultūros sostinė 2022“ parengiamuosius darbus. Ji  veiks kaip atviras naujo tipo mokymo modelis, kviesiantis vietos kultūros bendruomenę bendram laikui ir erdvei, bendrai minčiai ir praktikai meniniame, socialiniame ar pilietiniame lauke.

Inesa Pilvelytė (organizatroių nuotr.)

Inesa: Mintis kurti neformalią mokymosi įstaigą, kuri galėtų telkti  vietinę kultūros bendruomenę naujoms iniciatyvoms, stiprinti jos kompetencijas, atklydo dar praeitą pavasarį grįžtant iš Kauno kultūros forumo. Problema buvo daugiau nei aiški- visame Alytaus regione nėra nė vienos kultūros profesionalus ruošiančios institucijos. Reti mokymai, seminarai dažniausiai vyksta nesistemingai ir nėra pritaikyti konkretaus miesto poreikiui. Sensta ir į pelnytą poilsį nueina vyresnioji menininkų ir kultūros darbuotojų karta. Nerimą kelia jaunųjų pasyvumas kultūrai. Žodžiu, kūrybinis potencialas mieste katastrofiškai mažėja. Išvada piršosi viena: nesugebam prisikviesti iš svetur,- auginkimės patys. O čia dar laimėta „Alytus- Lietuvos kultūros sostinė 2022“ paraiška prisidėjo- jeigu norime tinkamai įgyvendinti šį projektą, reikia ruoštis jau dabar.

Gitana Pinkevičienė (organizatroių nuotr.)

Gitana: Tikrai žinau, kad kultūra, menas gali būti pagrindinis veiksnys, telkiantis ir aktyvinantis bendruomenę, gerinantis vietovės įvaizdį ir prisidedantis prie vietinių verslų kūrimo, kaip pavyzdį paminėsiu Vilniaus Užupio rajoną, kuris prieš gerus dvidešimt metų buvo apleista vietovė į kurią būdavo baisu užsukti, nes galėjai netekti ir piniginės ir gyvybės. Tačiau Užupį atrado menininkai: pradėjo steigti savo dirbtuves, galerijas, burtis į bendruomenę, paskui juos atkeliavo verslai ir šiuo metu Užupis yra vienas įdomesnių ir, žinoma, brangus rajonas. Panašių pavyzdžių, kaip kultūra pakeičia vietovę, galėčiau pateikti ne vieną,  todėl gavusi pakvietimą prisidėti prie AKVA įgyvendinimo, nedvejodama sutikau. Dvylika metų esu versle, prieš tai dvylika metų dirbau kultūros srityje ir matau kokių įgūdžių ir kompetencijų trūksta šioje srityje dirbantiems žmonėms, tačiau dar labiau trūksta atskirų sričių bendravimo ir bendradarbiavimo. AKVA platforma, beje kol kas pirmoji ir vienintelė Lietuvoje, bus tuo ir unikali, kad ji skirta ne tik kultūros darbuotojams, bet taip pat moksleiviams, studentams, bendruomenių atstovams, čia vyks ne tik seminarai, bet ir diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, dalijimasis žiniomis ir idėjomis. Jums tereikia turėti noro keistis ir veikti, todėl siūlau trumpam atsitraukti nuo išmaniojo telefono ir užpildyti AKVA dalyvio anketą, nes iki pirmojo susitikimo liko visai nedaug laiko.

Karolina Venciūtė (organizatroių nuotr.)

Karolina: „Man Alytus – tobulas miestas, savo žaluma, nuostabiomis erdvėmis, šiltomis gyventojų širdimis – kaip idealiai paruošta nauja drobė dailininkui, turinti neribotas galimybes, kviečianti drąsiai svajoti ir kurti, džiaugtis ir didžiuotis.  „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ yra puiki galimybė parodyti visiems ką turime ir ką galime padaryti. Todėl labai kviečiu nepraleisti progos prisijungti prie AKVA ir tapti aktyviu miesto patriotu, kuriančiu jo gerovę.“

Inesa: Gali būti Facebook ir Instagram žvaigždė, savo paskyrose vieną po kito rikiuojanti suvalgytų pusryčių, pietų ir vakarienės turinį. Gali drybsoti ant sofos ir iki pirštų nutirpimo rašyti komentarus, kaip NĖR KAS VEIKT TAM ALYTUJ. Gali tiesiog mirti iš nuobodulio, nes: a) Alytuje nėra Akropolio b) naktinbariai dirba tik penktadienį-šeštadienį c) valdžia nieko nepadaro, kad būtų ką veikti. Ir todėl tu nepakilsi ir nieko neveiksi. Ratas apsisuko ir vėl- visas pasaulis kaltas, kad tu gyveni Alytuje, kuriame NIEKAS nepasirūpina, kad NĖRA KAS VEIKTI.

Be panikos – niekas  nebandys menkinti jūsų nuomonės, kaltinti prastu skoniu ar pasyvumu. Gyvenkit taip, kaip jums patinka. Bet jeigu iš tiesų kažkas kirba, kažkas netenkina Alytaus kultūros procesuose, jei turite  idėjų ir noro realizuoti save kuriant įdomesnį savo ir savo draugų gyvenimą, jei galų gale norite prisijungti prie būrio alytiškių, kuriems ne vis vien, kas ir kaip čia vyksta, tai laikas pakrutinti ne tik pirštus, rašant komentarus, bet ir tą smegenų dalį, kuri atsakinga už žinias, svajones ir tų svajonių realizavimą. Mes jums norime pasiūlyti instrumentą, kaip tuos procesus paspartinti.

Tikrai nesurasim  placebo visiškiems pesimistams, o Alytaus nepaversim VMM (Visatos  meno meka) ar PPO (Pasaulio pramogų oaze), bet kultūrinių iniciatyvų banką „Marso kanjonas – Alytus“ , „Dzūko genomo paieškas“, mažosios architektūros dirbtuves “A. liūtuko” simboliui sukurti, jaunųjų talentų tobulinimo programos „Mentorystės angelai“ parengimą,  mažiausiai 2 patrauklių kultūrinio turizmo maršrutų (Industrinių gigantų požemiai, Alytnamis, Jurgio Kunčino Alytus etc) sukūrimą ir dar daug kitų Alytaus pušų viršūnes siekiančių idėjų ir projektų įgyvendinimą pažadame.

AKVA tikslas – kultūros vadybininkų (esamų ir būsimų) paieška, sudominimas ir įtraukimas. Antrasis siekis – suartėti su miestu ir regionu: mokytis ir kurti socialinius meno projektus, įtraukiant į kultūrinius procesus vietinę bendruomenę.

Į AKVA bus pakviesta 30 dalyvių (numatomos kvotos: 4 miesto gimnazijų atstovai, 1 Alytaus kolegijos atstovas, 5 bendruomenių atstovai, 5 atstovai iš regiono, 15 miesto kultūros bendruomenės atstovų).

Numatomas rezultatas: projekto dalyviai įgis visą eilę kompetencijas ugdančių kultūros vadybos žinių. Ateityje jie taps ALKS 2022 komandos nariais ar ambasadoriais, telksiančiais Alytaus miesto bei regiono bendruomenę bendrai veiklai.

Programos turinys ir kalendorius : Daugiau nei 30 užsiėmimų pagrindinėmis temomis – projektų valdymo, auditorijos plėtros, kuriančios visuomenės, rinkodaros ir komunikacijos – paskaitos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės, įvairiausio formato susitikimai, diskusijos, idėjų ir patirties kultūriniai mainai. Užsiėmimai vyks kas antrą šeštadienį (planuojama nuo 9.00 iki 16 val.) nuo vasario 23 d. iki birželio 8 d. ir nuo rugsėjo 7 d. iki gruodžio 21 d.

Vieta: Alytaus miesto teatras ir Alytaus šv. Benedikto gimnazija

Lektoriai: Vytauto Didžiojo Universiteto, Vilniaus Universiteto, Vilniaus Dailės Akademijos dėstytojai, rinkodaros ir komunikacijos specialistai, kultūros ekspertai.

Kandidatų registracija vyks iki vasario 7 d. el.paštu [email protected] , privaloma pateikti užpildytą Pretendento anketą (ją galima rasti https://bit.ly/2DCR2nf). Atrinkti dalyviai vasario 15 d. bus pakviesti į AKVA atidarymo renginį, kurio metu su jais bus pasirašomos sutartys. Pirmasis AKVA seminaras „Kultūros projektų vadyba“ vyks vasario 23 d.

Kitos naujienos

Šiandien taryba neleido formuoti priešmokyklinukų septyniems darželiams. Priešmokyklinės klasės keliamos ...

Vieninteliame profesionaliame dramos teatre Pietų Lietuvoje – Alytaus miesto teatre – pagerbti me...

Didžiulis gaisras Vilniuje: dega automobilių sąvartynas, raginama vengti buvimo gryname ore.

„Manau, kad absoliuti laisvė neegzistuoja, ypač aktoriaus gyvenime. Jei nori laisvės – į teatrą n...