Tvarkoma Alytaus gatvių infrastruktūra. Ar pastebite pokyčius?

Radijo stoties „FM99″ eteryje vyko pokalbis su Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskiene. Tiesioginio eterio metu kalbėta apie mieste vykstančius infrastruktūrinius pokyčius. Šiuo metu tvarkomi įvažiavimai į Alytaus daugiabučių kiemus, o pėsčiųjų perėjose – papildomos saugumo priemonės. Plačiau apie tai pokalbio įrašuose.

Alytuje toliau įgyvendinamos eismo saugumo priemonės pėstiesiems. Didžiausias dėmesys šiuo metu skiriamas pavojingiausioms perėjoms gatvėse su keturiomis eismo juostomis.

Naujausi sprendimai ir Skandinavijos šalių praktika jau įgyvendinami Jurgiškių gatvėje, kur saugumo salelės įrengiamos ne gatvės viduryje, o pirmoje eismo juostoje. Šiuo metu perėjos įrengimo darbai dar nėra baigti, daromas ženklinimas ir statomi kelio ženklai. Taip pat šioje vietoje už pėsčiųjų perėjos artimiausiu metu bus įrengtos autobusų stotelės. Nesant pakankamai parkavimo vietų prie gyvenamųjų namų, Jurgiškių gatvė nuolat užstatoma gyventojų automobiliais. Saugumo salelę įrengę viduryje gatvės, susidurtume su kita problema – automobilis, aplenkdamas salelę, keltų grėsmę pėstiesiems, kuriems matomumas yra sumažėjęs.

“Šiuo sprendimu ypač yra patenkinti neįgalieji, kuriems tai suteikia papildomo saugumo. Dėl Jurgiškių gatvės pėsčiųjų perėjos klausimą nagrinėjome keletą kartų. Jurgiškių gatvėje, kuri taip pat yra keturių eismo juostų gatvė, buvo nuspręsta įrengti kitokią priemonę važiuojamajai daliai susiaurinti – nuo šaligatvio pusės,” – teigė Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Radijo stoties „FM99″ eteryje vyko pokalbis su Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskiene (FM99 nuotr.)

2016 m. gruodžio 1 dieną įsigaliojo naujos Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos patvirtintos taisyklės, kurios nustatė sugriežtintus reikalavimus pėsčiųjų perėjoms. Vadovaujantis jais, pėsčiųjų perėjos keturių eismo juostų gatvėse turi būti su papildomais saugumo elemetais, o ne vien tik horizontaliu žymėjimu. Tokių nereguliuojamų perėjų Alytuje šiuo metu yra 14. Dvi sutvarkytos jau pernai, įrengus išmaniuosius sprendimus. Šiuo metu saugios perėjos įrenginėjamos Likiškėlių ir Statybininkų gatvėse.

Taip pat  Alytuje tvarkomi daug metų neremontuoti įvažiavimai į daugiabučių kiemus. Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjos Palmiros Raškauskienės, sprendžiant įvažiavimų į daugiabučių kiemus tvarkymo klausimą, gyventojai susiduria su problema – sunkiai randa bendrą, visiems gyventojams tinkamą, sprendimą. Siekiant tai išspręsti, Alytaus miesto savivaldybės taryba šiemet skyrė lėšų įvažiavimų į daugiabučių kiemus remonto darbams atlikti.

Alytuje tvarkomi daug metų neremontuoti įvažiavimai į daugiabučių kiemus

Duobių taisymo daugiabučių namų kiemuose darbai buvo pradėti vykdyti liepos mėnesį. P. Raškauskienės teigimu, duobės jau yra sutaisytos 27 įvažiavimuose į daugiabučių kiemus. Iš viso sutaisyta virš 1200 kv.m. ploto asfalto, o šiems darbams panaudota 20 244 Eur. Šie darbai bus tęsiami tol, kol tai daryti leis oro sąlygos.

Vykdant įvažiavimų į daugiabučių kiemus remonto darbus, buvo praplatinti ir per siauri įvažiavimai, kuriuos nuniokojo šiukšlių konteinerius aptarnaujantis transportas. Šie darbai atlikti prie Putinų g. 6, Likiškėlių g. 6–8, Vingio g. 15, Miklusėnų g. (prie Lauko g. 9) ir Viltes g. 6 daugiabučių.

Be to, tvarkant Likiškėlių g. 6-8 ir Vilties g. 6 įvažiavimus, sutvarkyta ir šalia įvažiavimų esantys šaligatviai, kuriems panaudotos Jotvingių gatvėje buvusios plytelės. Kiemų prie daugiabučių namų tvarkymui ir toliau galioja dalinio dalyvavimo tvarka, kai didelę dalį tvarkymui skirtų lėšų kompensuoja savivaldybė. Tad jei norite daugiabučio namo kieme susitvarkyti automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikštelę ar kitą objektą, pasidomėkite šiomis galimybėmis. Daugiau informacijos: http://www.alytus.lt/dalinis-dalyvavimas.

 

 

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)