Ugniagesiai pradeda akciją „Kūrenkime saugiai“

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai užgesino 117 gaisrų ir atliko 53 gelbėjimo darbus, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Ugnis traumavo vieną žmogų.

Sekmadienį Kėdainių rajone, Plinkaigalio kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė namo stogas ir viduje buvę daiktai. Gaisre rankas apdegė 1961 metais gimusi moteris. Penktadienį vėlai vakare Šilalės rajone, Tūbinių I kaime, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė medinis perdengimas. Nuo gaisro pavyko apsaugoti du pastatus.

Apie 17 val. Elektrėnų savivaldybėje, Paneriškių kaime, iš Neries upės buvo ištrauktas nuskendusios moters kūnas. Šeštadienį ryte Vilniuje, Taikos gatvėje, bute, degė skalbimo mašina. Gaisro metu apdegė spintelė ir aprūko vonios kambarys. Vakare buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Purienų gatvėje, vaikų socializacijos centre, degė sofa. Gaisro metu sudegė sofa, aprūko koridorius. Iš pastato buvo išvesta 11 mergaičių ir trys suaugusieji.

Pavojinga šalia krosnies statyti baldus, laikyti bet kokius degius daiktus, kadangi arčiau negu 1 metro atstumu nuo krosnies esantys daiktai gali įkaisti ir suliepsnoti

Vidurnaktį Kazlų Rūdoje, Vytauto gatvėje, iš daugiabučio namo rūsio veržėsi dūmai. Iš butų buvo evakuoti 6 vaikai ir 18 suaugusiųjų. Sekmadienį Klaipėdoje, Bandužių gatvėje, bute, degė sandėliukas. Iš buto jau buvo išėjusi moteris ir keturi mažamečiai vaikai. Gaisro metu išdegė viduje esantys namų apyvokos daiktai. Aprūko viso buto lubos, sienos ir grindys. Išsilydė televizorius, bei balkono durų rėmai. Įvykis tiriamas.

Tuo tarpu kiekvienais metais šildymo sezono metu kyla nemažai gaisrų, kurių priežastys – krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai. Dažnai jų pasekmės būna labai skaudžios. Todėl iki šildymo sezono pradžios būtina patikrinti, išvalyti krosnis bei dūmtraukius, jei reikia – juos suremontuoti. Reikia atidžiai apžiūrėti, ar prie krosnies ir dūmtraukio nesiliečia degios medžiagos, ar tvarkingos pakuros durelės. Degios grindys po krosnies pakuros durelėmis turėtų būti uždengtos metaliniu 700 x 500 mm lakštu, saugančiu nuo iškritusių žarijų. Pavojinga šalia krosnies statyti baldus, laikyti bet kokius degius daiktus, kadangi arčiau negu 1 metro atstumu nuo krosnies esantys daiktai gali įkaisti ir suliepsnoti. Eksploatuojant krosnis svarbu nepalikti atvirų pakuros durelių, nelaikyti kuro prie pakuros. Negalima patikėti šildymo įrenginių priežiūros mažamečiams vaikams, net ir trumpam laikui.

Rugsėjo–spalio mėnesiais priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai vykdys akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Akcijos metu bus lankomi gyventojų, kurie šildymui naudoja kietojo kuro šildymo krosnis, būstai. Gyventojai bus konsultuojami krosnių įrengimo ir eksploatavimo bei kitais gaisrinės saugos klausimais.

 

Komentarai

komentarai(-ų)