Užterštas vanduo, susikaupęs po gaisro „Ekologistikoje“, išvalytas

Alytuje šeštadienį baigtas valyti užterštas vanduo, susikaupęs po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“. Apie tai plačiau su „Dzūkijos vandenys“ direktoriumi Jurijumi Červiakovskiu:

 

 

„Dzūkijos vandenys“ direktorius Jurijus Červiakovskis ir gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius

„Vanduo išvalytas, liko tik dumblas, kurį mes utilizuosime, savo ruoštu“, –  sakė vandenį valiusios įmonės „Dzūkijos vandenys“ direktorius Jurijus Červiakovskis.

Apie 30 tūkst. kubinių metrų užteršto vandens buvo sukaupta „Dzūkijos vandenų“ nuotekų valykloje, dar apie 10 tūkst. kubinių metrų buvo susikaupę buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir apie 1 tūkst. kubinių metrų – „Ekologistikos“ rūsiuose.

Pasak J. Červiakovskio, užteršto vandens valymas įmonei atsiėjo 41 tūkst. eurų, tačiau bendrai gaisro padarinių likvidavimas jai kainavo daugiau nei 72 tūkst. eurų.

„Tik valymas kainavo 41 tūkst. eurų. Bendrai – dar už panaudotus gaisrui vandens išteklius 5 tūkst. eurų ir sąnaudos avarijos likvidavimui dar 27 tūkst. eurų“, – sakė įmonės vadovas.

„Dzūkijos vandenys“ sieks, kad visos investuotos lėšos būtų kompensuotos Vyriausybės.

Jis taip pat teigė, kad artimiausiu metu planuojama patikrinti po valymo susikaupusio dumblo užterštumą.

Įmonės direktorius sako, kad iš tokių ir panašių „nelaimių būtina mokytis. Išmokti turim viską. Turim labiau kontroliuoti įmones, susipažinti su savo pramone, kuri yra pas mus, kas gali būti potencialus teršėjas.“

Pokalbio metu paklaustas, apie Alytuje prie Dailidės ežero statomus valymo įrenginius, ar bus daromi papildomi tyrimai dėl dirvožemio užterštumo, atsako, kad jų darbuose tai nenumatyta. Dabar jų užduotis yra išvalyti susikaupusį dumblą. O naujai pastatyti įrenginiai neleis patekti naujiems teršalams per nevalytą vandenį.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbta ekstremali situacija.

Komentarai

komentarai(-ų)