V. Jastremskas apie „žemės aferą“

Visi dar prisimename apie skandalą kilusį dėl Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio perduotų žemės sklypų. Tuo metu į prokuratūrą kreipėsi AMS meras Nerijus Cesiulis.

Kokie atsakymai ir kokie rezultatai FM99 kalbėjo su tarybos nariu Vytautu Jastremsku:

 

Vytautas Jastremskas

Pasak tarybos nario yra priimti du sprendimai: „sklypai nebus įtraukti į grąžintinus sąrašus“ ir „siekiant įtraukti tuos sklypus – buvo pažeisti teisės aktai.“

Anot V. Jastremsko, visi dokumentai yra perduoti tarybos nariams susipažinimui.

Kaip sako Vytautas Jastremskas: „Mane tikrai gerai nuteikė mero Nerijaus Cesiulio reakcija, kuomet jis gavo informaciją apie „žemės aferą“. Ji buvo greita ir ryžtinga: pareikalauta atšaukti raštą, vėliau kreiptasi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Tačiau to negalėčiau pasakyti apie tarybos narių elgesį. Nekalbu jau apie akivaizdžiai p. Juonį gynusius L. Radzevičiūtę, J. Krasnicką ir S. Leonavičių – šie  žmonės užėmė nedviprasmišką poziciją, palaikančią ir skatinančią administracijos direktoriaus veiksmus.

Kalbu apie kitus tarybos narius, ypač daugumos atstovus. Ne vieną kartą kėlėme klausimą dėl R. Juonio, rašto, kuriuos jis perdavė sklypų bylas Nacionalinei žemės tarnybai, atšaukimo: ir daugumos susirinkimuose, ir bendraujant asmeniškai. Tačiau beveik du mėnesius atrodė, kad tarybos nariams tai nerūpi, kad tai yra tik mero ir administracijos direktoriaus reikalas.

Buvo sakoma: meras turi išspręsti šią situaciją pats. Manau ir sakiau kolegoms, kad tai ne tik nesąžininga, tačiau ir parodo stuburo trūkumą.

Viešai deklaruojame skaidrumo, teisėtumo, atsakingumo principus, tačiau, kai reikia veikti, visi principai kažkur išgaruoja ir leidžiame daugumos deleguotam administracijos vadovui elgtis įžūliai, nesiskaitant su mero ir daugumos pozicija. Tai turėtų pasikeisti. Tikiuosi, kad pamokos bus išmoktos, o netinkamas elgesys bus įvertintas.

Komentarai

komentarai(-ų)