Viceministras T.Tamulevičius apie situaciją Baltarusijoje -šiuo metu realių prieglobsčio prašymų yra „tik keli“, tačiau svarstomi „įvairiausi scenarijai“

Jei humanitarinė krizė Baltarusijoje gilės ir daugės prieglobsčio prašymų iš šios šalies, Lietuva prašytų Europos Sąjungos pagalbos, sako vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

FM99 pokalbis su vidaus reikalų viceministru Tautvydu Tamulevičiumi:

Jis pastebi, kad šiuo metu realių prieglobsčio prašymų yra „tik keli“, tačiau svarstomi „įvairiausi scenarijai“, ką daryti, jei pabėgėlių skaičius drastiškai išaugtų.

„Jei krizė būtų pakankamai didelė, įsijungtų Europos Sąjunga, nes ji turi savo mechanizmus. Kol kas nėra dar tokių skaičių, apie kuriuos reikėtų kalbėti, įtraukti šalis dėl perkėlimo. Bet lygiai taip pat, kaip Lietuva dalyvauja tuose solidarumo mechanizmuose, tai ne tik kad tikėtina, bet taip ir vyktų, kad ES įsijungtų į didesnės humanitarinės krizės sprendimą“, –  radijui tvirtino T. Tamulevičius. Jis viliasi, kad tokių sprendimų neprireiks. Pasak T. Tamulevičiaus, šiuo metu atvykusiems iš Baltarusijos dėl koronaviruso pandemijos taip pat galioja prievolė izoliuotis dviem savaitėms, jiems izoliacijai yra numatytos įvairios patalpos, įskaitant pasienio kontrolės punkte, Užsieniečių registracijos centre.

Į Lietuvą praėjusią savaitę atvyko pirmieji baltarusiai, pasinaudoję Vyriausybės priimta humanitarine išimtimi. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, kad šeštadienį tokie leidimai suteikti dviem asmenims.„Yra du šeštadienį suteikti tokie leidimai mano įsakymu“, –pirmadienį sakė ministrė. Jos teigimu, Lietuva pasirengusi užtikrinti atvykstančiųjų apgyvendinimą, apsaugą ir reikalavimų dėl koronaviruso plitimo grėsmės laikymąsi. BNS žiniomis, atvykę asmenys – Baltarusijos opozicijos kandidatės prezidento rinkimuose Sviatlanos Cichanouskajos štabo nariai. Pati S. Cichanouskaja į Lietuvą atvyko praėjusią savaitę. Vidaus reikalų ministrės teigimu, praėjusią savaitę iš Baltarusijos taip pat atvyko ir du žmonės, pasiprašę prieglobsčio.  Ministrų kabinetas išimtį baltarusiams dėl atvykimo ypatingais humanitariniais tikslais priėmė praėjusią savaitę.

Prieš dvi savaites vykusiuose Baltarusijos prezidento rinkimuose Aliaksandrui Lukašenkai lojalūs režimo pareigūnai paskelbė jo triuškinančią pergalę, į gatves protestuoti prieš rinkimų klastojimą, A. Lukašenkos valdymą išėjo tūkstantinės minios. Šimtai protestuotojų sužeisti, areštuota tūkstančiai. 

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Komentarai

komentarai(-ų)