Vaiko teisių gynėjai palaiko į nepilnamečių problemas atkreiptą policijos dėmesį

Policijos dėmesys vėl nukreiptas į nusikalsti linkusius nepilnamečius. Šią naujieną sužinojo Alytaus apskrities vaiko teisių gynėjai susitikime su policijos atstovais.

„Kai, įvykus policijos reformai, buvo panaikintos nepilnamečių reikalų pareigūnų pareigybės, labai jautėsi šių pareigūnų trūkumas. Tai labai svarbi ir jautri darbo sfera, kuriai būtinas dėmesys, todėl išgirsta naujiena apie specializuoto nepilnamečių padarytų teisės pažeidimų informacijos analizės pareigūno atsiradimą mus labai nudžiugino“, – kalbėjo Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VAS) vedėja.

Vaikai neretai pakliūva į bėdą dėl savo naivumo, netinkamos vyresniųjų įtakos ar kitų, nuo jų nepriklausančių, aplinkybių. Padarę nusižengimą ar nusikaltimą jie, tarsi, pakrikštijami blogo vaiko vardu, susiduria su aplinkinių atstūmimu. Tokia aplinkinių reakcija dažnai pastumia palaikymo ieškoti kitokioje aplinkoje, panašaus likimo bendraamžių tarpe ar nusikalsti linkusių suaugusių asmenų draugijoje.

„Iš specializuoto Kriminalinės policijos Analizės poskyrio nepilnamečių padarytų teisės pažeidimų informacijos analizės pareigūno tikimės koncentruotos informacijos apie nepilnamečių, linkusių nusikalsti padarytas veikas, jų priežastis, tendencijas. Šio pareigūno veikla susijusi su prevencija. Labai svarbu laiku ištiesti vaikui ar paaugliui pagalbos ranką, kad vėliau netektų gailėtis, jog galėjome užkirsti kelią nelaimei, tačiau to nepadarėme“, – susitikime kalbėjo Virginijus Jaruševičius, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) viršininko pavaduotojas.

Pasak pareigūnų, nusikalsti linkusių vaikų amžius jaunėja. Pažeidimus ir nusikalstamas veikas daro vis jaunesni vaikai. Kad užkirsti tam kelią bus skiriamas didesnis dėmesys į nepilnamečių mėgstamas susibūrimo vietas, analizuojama jų aplinka.

„Vaikai, pasidavę neigiamai įtakai patiria savo teisių pažeidimus, nevalingai pažeidžia kitų vaikų teises, todėl į specializuoto nepilnamečių padarytų teisės pažeidimų informacijos analizės pareigūną žiūriu, kaip į kolegą, dar vieną vaiko teisų gynėją“, – kalbėjo Ž. Abromaitienė

Komentarai

komentarai(-ų)