Vaiko žaislams tėvai kasmet išleidžia apie 200 eurų

Savo vaiko žaislams tėvai yra linkę vidutiniškai skirti apie 17 eurų per mėnesį, parodė siuntų paslaugų bendrovės „Omniva LT“ užsakymu atliktas tyrimas. Be to, daugiau kaip pusė vaikų gauna vieną ar daugiau naujų žaislų per mėnesį. Vaikams atsibodusius žaislus tėvai dažniausiai atiduoda giminaičių ar draugų vaikams, saugo namuose ateičiai ar tiesiog išmeta.

Tyrimas parodė, kad vienas vaikas vidutiniškai turi 43 skirtingus žaislus, o per metus šį skaičių papildo arba atnaujina bent 12 naujų žaislų. Didelė dalis nebenaudojamų žaislų yra saugoma namuose ateičiai arba yra išmetama.

asociatyvi nuotr.

Kaip parodė atlikta apklausa, praktiškai kas trečia šeima (30 proc.) Lietuvoje naują žaislą savo vaikui perka bent kartą per mėnesį, 19 proc. šeimų – 2-3 kartus per mėnesį, o 6 proc. – kartą per savaitę ar dažniau. Tiesa, kas ketvirta šeima naują žaislą perka kas 2-3 mėnesius, septintadalis šeimų – kelis kartus per metus.

Minėta apklausa taip pat atskleidė, kad dažniau perkantys žaislus savo vaikams tėvai jiems išleidžia daugiau pinigų – jų mėnesio žaislų krepšelio dydis yra trečdaliu didesnis už vidutinį ir siekia 22 eurus.

Dažniausiai žaislus tėvai įsigyja prekybos centruose (73 proc.), gauna dovanų iš giminaičių ar draugų (61 proc.), perka specializuotose žaislų parduotuvėse (36 proc.) ar perka iš interneto parduotuvių (28 proc.). Septintadalis vaikus auginančių šeimų žaislus įsigyja iš kitų žmonių per skelbimus, o 4 proc. – juos pagamina savo rankomis.

Komentarai

komentarai(-ų)