Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” apie patyčių prevenciją, – ką daryti, kad neišgirstume: „Mama, iš manęs tyčiojasi”?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Patyčių tema neturi laiko, sienų, amžiaus… Bet turi ilgalaikes pasekmes, kurios kartais praeina per gyvenimą lengvu žingsneliu, o kartais palieka itin gilius pėdsakus. Tad šiandien laidoje „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” pokalbis su Alytaus pedagoginės psichologinės tarnybos psichologe Kristina Baranauskiene apie patyčių prevenciją. Kaip išvengti patyčių? Kaip atskirti įžeidimą, pokštavimą ir patyčias? Kodėl vieni vaikai tyčiojasi, o kiti – ne? Daug svarbių klausimų ir atsakymų. Kviečiame pasiklausyti!

Psichologė Kristina Baranauskienė FM99 studijoje

Kaip pasakojo psichologė, patyčios gali būti ir ne žodinio bendravimo metu: pašiepiantis žvilgsnis, ignoravimas… jeigu tai žeidžia ir jeigu tai yra pasikartojantis reiškinys, jeigu yra nelygybė bendravime – žmogus patiria patyčias. Atsakydama į klausimą, ar tokios patyčios paliečia ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus, K. Baraunauskienė sakė, kad „įsižeidimą ar įžeidimą jaučiame kiekvienas, tiek mažas tiek didelis”. Labai svarbu skirti netinkamą elgesį nuo patyčių: „papratai bet koks įsiskaudinimas jau yra vadinamas patyčiomis. Tai ne tas pats. Patyčios turi tęstis ilgesnį laiką, netinkamas elgesys su tikslu įskaudinti, turi kartotis”.

Taip pat, pasak psichologės, neretai būna ir jėgų disbalansas: net kalbos turtingume, – jeigu turime gerą iškalbą, o kitas turi mažesnį kalbos turtingumą, tuomet tikrai žeidžiam žodžiu, ir tai jau yra patyčios.

Žodis, tiek paguosti, tiek ir įžeisti, turi labai didelę galią”.

K. Baranauskienė

Svarbiausi patyčių prevencijos aspektai, kuriuos turėtų žinoti tėvai, pasak K. Baranauskienės yra keli: bendradarbiauti su mokykla, mokytojais, mokyklos darbuotojais. Taip pat – domėtis vaiko kasdienybe – kasdien, nuolatos, – jeigu pakito vaiko elgesys, jis užsidarė arba atvirkščiai, tapo agresyvesnis, ieškokime priežasčių. Domėkimės vaikų kasdienybe, dalyvaukime veiklose, na, o jeigu įtariame patyčias ar apie jas sužinome, pasitelkime specialistus sprendžiant problemas.

Prie laidų „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Ačiū!!!

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybė eilinį kartą bando išnuomoti patalpas, iš kurių miesto politikai išmetė nuomin...

Balandžio 17 d. 19 val. Alytaus miesto teatro didžiojoje galerijoje vyks geradarystės vakaras „Le...

Nuo 43,00 eurų metams sostinės centre Mėlynojoje (brangiausioje) zonoje iki 7,20 eur metams Žaliojoje zon...

Švęsdama Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka dovano...