Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” – Skambantis spalvų miestas rugpjūčio 28-ąją Alytaus teatro erdvėse ir kasdienoje!

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Spalvos!!! Jos visur ir visada, net sapnuose, tiesa? Tad skirkime kiek daugiau dėmesio joms! Šioje „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” laidoje viešėjo dailininkas, vienas iš šventės „Skambantis spalvų miestas” kuratorių Arūnas Vaitkus, pasakojęs kokia bus aštuonioliktoji spalvų, muzikos, klegesio šventė Alytuje rugpjūčio 28 dieną nuo 11 val. Kalbėjome ir apie spalvas, jų poveikį žmogui, ypač mažajam dailininkui ar dailininkei.

Kviečiu pasiklausyti!

DĖMESIO, šeštadienio šventė perkeliama į Alytaus miesto teatro erdves!

Kaip pasakojo A. Vaitkus, galėsime pažiūrėti, kam mūsų vaikai gabūs, kur linkę. Tai renginys, kurio metu vaikai galės išmėginti daug veiklų ir, galbūt, ateityje tuos pomėgius puoselėti. Šventėje skambės daug muzikos, vyks įvairios veiklos ir, žinoma, bus daug spalvų! Na, o kalbant apie spalvas, pasak dailės pedagogo, yra daugybė galimybių pamatyti spalvą, – spalvas mes patys spinduliuojame, daugybė spalvų yra gamtoje: vien žalios galime pamatyti trisdešimt atspalvių vos išėję į lauką! Tad pamatykime spalvas, kurios yra aplink mus! Juk spalvos tikrai veikia ir padeda! O štai kalbant apie poveikį vaikams, kaip sakė A. Vaitkus, tos spalvos yra geros vaikui, kurių tėvai neliepia naudoti, tos, kurias vaikas pats pasirenka.

Štai kaip apie spalvas ir jų poveikį „Mamos žurnale” kalba psichologė Birutė Černiūtė – Petraitienė:

Piešimas, kaip žaidimas – tai ne tik vaikų sąmonėje atsispindinti realybė, bet ir jos modeliavimas, reiškiamas santykis su ja. Todėl pasitelkus piešinius galima geriau suprasti vaikų interesus, jų gilius, ne visada atskleidžiamus išgyvenimus ir turėti tai omeny bandant įveikti vaikiškus sunkumus. Vaikai lengvai gali sutapatinti save su vienu ar kitu piešinio personažu ir išreikšti savo santykį su juo – tai vyksta kiekvienąkart vaikui piešiant. Tai ir leidžia naudoti piešinius terapiniais tikslais.

Piešdamas vaikas atsipalaiduoja, išsijudina iš neveiklios, pasyvios būsenos, sustingimo, apatijos, uždarumo. Vaikas pažadinamas sąmoningai veiklai. Tai yra daugiau negu nuraminimas. Tai nereiškia, kad aktyviai piešiantis vaikas nieko nebijo, paprasčiausiai sumažėja baimių atsiradimo tikimybė.

Labai geras efektas gaunamas, kai vaikai ir tėvai piešia kartu.

Yra daug būdų įveikti vaikiškas baimes piešiant:

  • Pripiešti gynybos objektą.
  • Užtušuoti baisuoklį.
  • Sunaikinti blogį (sulamdyti, suplėšyti, išmesti ir t.t.).
  • Pripiešti įdomias, intriguojančias detales (staigmenas).
  • Piešinį pakeisti iš „baisaus“ į „juokingą“.
  • Išplėtoti situaciją pripiešiant galimą problemos sprendimą.
  • Piešinį puošti – niūrų paversti gražiu. Kartais priminkite vaikui, kad kita diena – tai tuščias popieriaus lapas, kurią jis gali nuspalvinti, taip, kaip jam norisi. Tegul mažylio gyvenimo devizu tampa kūrybiškumas. Kuo daugiau vaikas turi interesų, tuo mažiau baimių, ir atvirkščiai, kuo labiau ribojami vaiko interesai ir kontaktai, tuo didesnė fiksacija ties savo pojūčiais, vaizdiniais ir baimėmis. Kuo tėvų auklėjimas švelnesnis ir mažiau ribojantis, tuo geresnis efektas gaunamas įveikiant baimes dailės terapija. Žinoma, kur kas paprasčiau yra įsakinėti ir barti nei įtikinti ir nukreipti. Bendravimo meno, skatinančio gyvenimo džiaugsmą, būtina mokytis ilgai, dažnai ir visą gyvenimą.
  •  – galima ir ant vieno lapo. Iš vienos pusės į kelionę leidžiasi suaugęs, iš kitos – vaikas. Susitikimas gali įvykti bet kurioje lapo vietoje, priklausomai nuo sėkmingo kliūčių įveikimo ir abipusio malonumo.
  • Stebėkite, kad vaikas neužtušuotų piešinyje savęs, „naikintų“ ne konkretų žmogų – priešininką, o tik blogį, kurį tas sukelia. Humoristinė nuotaika neturi virsti karikatūrų piešimu, greičiau tai turi būti draugiški šaržai. Pagrindinė taisyklė – „blogis“ neturi būti įveikiamas ,,blogiu“, tam yra gėris, tegu ir su nedideliais kumščiais.

Pačių gražiausių spalvų skambesio mūsų kasdienoje!

Dėkojame Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui, prisidedančiam prie laidos finansavimo!

Kitos naujienos

Prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vairuotojas kaltinamas klastojęs automobilių kelion...

Lietuvos Vyriausybės rũmuose minimas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO 20-metis.

Alytaus miestas, kuris 2003 m. vykusiame referendume buvo pats pro-europietiškiausias visoje šaly...

Dzūkijos futbolo klubas DFK „Dainava“ po ilgos pertraukos pagaliau grįžta žaisti į Alytų - savo n...