„Vaikų svajonės 2017” sieks išpildyti rekordinį svajonių skaičių ir pradžiuginti dar daugiau sunkiai gyvenančių svajotojų, – ar prisijungsite?

Visi turime svajonių, tiesa? Ir svajojame, kad jos išsipildytų… O pačios karščiausios, didžiausios svajonės būna vaikystėje, kai taip labai labai nori… knygelės, mašinėlės, lėlytės, pamatyti jūrą…

Svajonių būna visokių. Ir kiekvienam jo svajonė atrodo pati didžiausia ir, dažniausiai, nepasiekiama. Net jei tai būtų žieminių batų pora ar žaislinė mašinėlė. Tačiau svajonės pildosi – o tuomet, kai atsiranda pagalbininkų, jos pildosi dar greičiau. Todėl projektas vaikusvajones.lt jau aštuntąjį kartą kviečia išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones – dideles, mažas ir tas, kurios mažajam svajokliui atrodo nepasiekiamos.

Apie tai „FM99“ eteryje kalbėjome su vaikųsvajonės.lt vienu iš sumanytoju ir vadovu Juliumi Gregorausku, – kviečiame pasiklausyti!

„Praėjusiais metais gavome prašymą padovanoti dulkių siurblį – šeimoje augo 7 vaikai, tad didžiausia vieno jų svajonė buvo pagelbėti juos auginančiai mamai tvarkytis. Tokiomis akimirkomis suprantame, kad einame teisingu keliu“, – šypsosi J. Gregorauskas.

Pirmaisiais metais tik Vilniaus mieste startavusi iniciatyva išpildė daugiau nei pusę iš 600 vaikų svajonių. Po šešerių metų, 2016 m., prie iniciatyvos prisijungė kone visos Lietuvos savivaldybės, o išpildytų svajonių skaičius peržengė 13 tūkst. Ir šįkart išpildytos buvo jos visos. Populiariausia svajonė, ypač tarp mažesniųjų, tradiciškai išlieka žaislai. Tačiau nemaža dalis svajonių būna padiktuotos sunkių gyvenimo sąlygų, tad žieminių batų, šiltų striukių ir kepurių ar pirštinių taip pat laukia mažieji svajotojai. Vieni svajoja apie dviaukštę lovą, kiti apie apsilankymą Televizijos bokšte ar Druskininkų vandens parke, o treti nori, kad gyvenimas smagesnis ir lengvesnis taptų… jų tėveliams.

Kasmet projekto organizatoriai skatina ne tik pildyti vaikų svajones, bet ir pasidalinant dėmesiu, įteikti jas asmeniškai. Kasmet patys žmonės įteikia trečdalį visų dovanų – organizatoriai tikisi, kad šis skaičius tik didės. O tiems, kurie dėl atstumo to padaryti negali, į pagalbą atskuba vienas projekto partnerių DPD Lietuva. Projekto metu visas vaikams skirtas dovanas DPD siuntų priėmimo punktuose visoje Lietuvoje bus galima siųsti nemokamai. Sulaukus nemažai užklausų iš užsienyje gyvenančių lietuvių, šiemet nemokamai išpildytas svajones bus galima siųsti ir iš užsienyje esančių siuntų priėmimo punktų.

Komentarai

komentarai(-ų)