Vaikų vasaros stovyklos

Projektas „Mes keičiamės“

Alytaus vaikų ir jaunimo rankinio klubas vykdė projektą „Mes keičiamės“, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Stovyklos akimirkos

Vasarą Alytaus vaikų ir jaunimo rankinio klubas  (AVJRK) organizavo penkias vaikų vasaros sportines stovyklas, kuriose dalyvavo 177. Stovyklos yra skirtos skatinti vaikų fizinį aktyvumą, reguliariai dalyvauti fizinio aktyvumo pratybose. Stovyklų metu vaikai, kurie tik pradeda sportinį kelią, buvo supažindinti su rankinio, baidarių polo (kanupolo), tinklinio ir kitų sporto šakų specifika, žaidimu, taisyklėmis, organizuotos draugiškos varžybos.  Taip pat buvo vykdomi mokymai vaikams ir jaunimui apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens, naujokai apmokyti plaukti. Pirmoji penkių dienų stovykla prasidėjo pasibaigus karantinui, birželio 28 – liepos 2 dienomis. Ji vyko Dauguose, kurioje dalyvavo dvidešimt baidarininkų.

Užsitęsus karantinui labai smarkiai krito vaikų ir jaunimo fizinis aktyvumas, daugiau laiko jie praleisdavo namuose, prie kompiuterio. Tad stovyklos tikslas vėl vaikus ir jaunimą sugrąžinti į sportą po tris mėnesius trukusios pertraukos, skatinti jų fizinį aktyvumą, reguliariai dalyvauti fizinio aktyvumo pratybose ir siekti rezultatų.

AVJRK organizuotoje stovykloje dalyvavo Alytaus ir Daugų vaikai (14 metų ir jaunesni) ir jaunimas (15-17 metų). Šioje stovykloje be Alytaus ir Daugų vaikų ir jaunimo turėjo dalyvauti vaikai iš Airijos Kilkoko ir Lenkijos Kališo miestų. Bet šiais metais nenumatytos aplinkybės pakoregavo visų mūsų planus.

Kita vasaros stovykla vaikams vyko Druskininkuose nuo liepos 27 d. iki liepos 31 d. Šioje stovykloje dalyvavo patys jauniausi vaikai.  Nuo rugpjūčio 17 d. iki rugpjūčio 22 d. stovykla vyko Palangoje. Šioje stovykloje dalyvavo merginos. Nuo rugpjūčio 18 dienos Dauguose vyko dešimties dienų stovykla. O rugpjūčio 23-28 dienomis vyko dar viena stovykla Daugų saloje.  

Stovyklose vaikai dalyvavo fizinio aktyvumo veiklose, vyko bendro fizinio pasiruošimo pratybos, dalyvavo draugiškose kvadrato, rankinio, baidarių polo (kanupolo), tinklinio, krepšinio, įvairių estafečių ir futbolo varžybose. Vaikai ir jaunimas buvo supažindinti su įvairiomis sporto šakomis, su sveika gyvensena, mitybos ypatumais sportuojantiems, su saugiu elgesiu vandenyje ir prie vandens, o patys mažiausi apmokyti plaukti..  Šios stovyklos prisidėjo mažinant skirtumus tarp miesto ir kaimo vaikų, prie bendruomeniškų ryšių tarp sporto klubų ir sporto bendruomenės kūrimo ir palaikymo.

Apmokymus vaikams organizavo ir vedė treneriai Kęstutis Dambrauskas, Rasa Lugauskienė, Egidijus Petkevičius, Laima Kašėtienė, Šarūnas Klimavičius, Sigutė Kažukauskaitė, Sigitas Krukis, Linas Savastas, Tautvilė Grinkevičiūtė.

Komentarai

komentarai(-ų)