Vairuotojų egzaminavimas jau vykdomas realiame eisme

 

Vidaus reikalų ministras šių metų vasaros viduryje pasirašė įsakymą, kuriuo keičiama vairuotojų egzaminavimo tvarka. Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. Nauja egzamino tvarka įsigaliojo nuo rugsėjo 1 dienos.

Apie įvykusius pasikeitimus radijo stoties „FM99″ laidoje „Ne tu vienas kelyje“ kalbėjomės su „Regitros“ specialistu egzaminuotoju Artūru Kašėta.

„Regitros“ specialistas egzaminuotojas Artūras Kašėta

Pasak pšnekovo ši vairavimo praktikos egzamino „Regitroje“ naujovė leis būsimiems vairuotojams pademonstruoti tinkamų sprendimų priėmimo gebėjimus bei skatins vairavimo instruktorius dėmesį mokymo proceso metu sutelkti ne tik į transporto priemonės valdymo įgūdžių meistriškumo mokymą, bet ir į pavojų kelyje atpažinimą, ryžtingo ir atsakingo elgesio svarbą ir jo ugdymą.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Egzaminuojamasis turi gebėti teisingai įvertinti savo jėgas apsisukti numatydamas, kaip jo sprendimas paveiks kitų automobilių vairuotojų važiavimą: ar jis spės atlikti manevrą, ar susitvardys jį tęsti, jeigu kas nekantraudamas panaudos garsinį signalą, ar iš akių kontakto veidrodėlyje atskirs, jog kitas vairuotojas leidžia baigti manevrą saugiai.

Pažymėtina, kad sunkvežimių, motociklų, lengvųjų automobilių su priekaba ir kitų tipų transporto priemonių specialiųjų važiavimo manevrų atlikimo egzaminai ir toliau vyks „Regitros“ aikštelėse.

 

Komentarai

komentarai(-ų)