Vasarį Lietuvos mecosopranas Judita Leitaitė kvies į koncertą Alytuje

Judita Leitaitė

Judita Leitaitė

30-ties metų kūrybinės veiklos sukaktį mininti žavingasis Lietuvos mecosopranas Judita Leitaitė drauge su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ Alytuje pristatys koncertą iš ciklo „Su meile“.

Solistės, tarptautinių konkursų laureatės repertuare – įvairių stilių kamerinė muzika ir vokalinių instrumentinių kūrinių solo partijos. Šventiniuose koncertuose skambės kūriniai, įprasminę Juditos Leitaitės kūrybinį kelią, tarp jų ir daina, padėjusi tapti pirmojo „Dainų dainelės“ konkurso pirmąja laureate. Scenoje kartu pasirodys ir atlikėjos dukra, smuikininkė Paulina Daukšytė, šiuo metu studijuojanti atlikimo meno (styginių instrumentų) studijas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje.

Mecosopranas Judita Leitaitė vaikystėje svajojo apie gydytojos profesiją, tačiau gražaus balso tembras ir pirmasis „Dainų dainelės“ konkursas atvedė į sceną. Baigė dainavimo studijas tuometinėje  Lietuvos konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), šio meno paslapčių sėmėsi Zalcburgo Mocarteume pas žymius vokalo pedagogus Elisabeth Schwarzkopf, Carlo Bergonzi ir Tomą Krausą. Pirmoji atliko Anatolijaus Šenderovo, Osvaldo Balakausko ir kitų lietuvių kompozitorių kūrinius. Solistė yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, Pietų Afrikoje, Izraelyje, Rusijoje, Skandinavijos šalyse, aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose, yra tarptautinių konkursų laureatė.

Savo patirtį ir žinias atlikėja dalina moksleiviams Balio Dvariono muzikos mokykloje bei studentams Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje. Solistė 2004 metais buvo apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

Judita Leitaitė tiki, kad gražiausia daina vis dar nesudainuota.

Koncertas „Su meile“ puikias emocijas dovanos vasario 14 d. 17 val. – Alytaus kultūros ir komunikacijos centre.

Komentarai

komentarai(-ų)