Vasario 16 dieną alytiškiai sugrįš į tarpukario Nepriklausomos Lietuvos laikus

Pagerbiant šviesų karininko A. Juozapavičiaus atminimą ir nepriklausomos Lietuvos laisvės kovas vasario 16 d. 13 val. Nemuno g. kviečiam trumpam sugrįžti į tarpukario Nepriklausomos Lietuvos laikus.

Čia bus galima aplankyti tarpukario turgų, pasiderėti su pardavėjais, pasiklausyti būsimų rinkimų į Steigiamąjį Seimą kandidatų rinkiminių kalbų, tuometės valdžios ir visuomenės atstovų pažadų, atsigerti karštos arbatėlės ar suvalgyti riestainį.  Deja, taika truks neilgai. Nepamirškime,  juk tai 1919 m., ir Alytui iškilusi grėsmė dėl jį puolančių bolševikų kariuomenės.

©Alytaus kraštotyros muziejus. 1921 m. Vasario 16-oji Alytuje. Autorius nežinomas

Sutratėjus priešo pabūklams, stebėsime kaip nuo Saratovo kareivinių atjoja karininkas A. Juozapavičius ir čia pat sukniumba pakirstas priešo kulkos. Pagerbę karžygį išlydėsime jį į amžinybę ir uždengsime istoriją mūsų trispalve.

Į šiuos laikus praėjus  šimtui metų nuo Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo ir Lietuvos kariuomenės sukūrimo mus sugrąžins Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai, leisiantys įsitikinti šiuolaikiškų ginklų ir karinės technikos galia. Visi atėjusieji kviečiami ne tik stebėti, bet ir pasivaišinti kareiviška arbata bei koše. Renginį komentuos karo istorijas prof. dr. Valdas Rakutis bei DK Birutės ulonų bataliono karininkas Dovydas Gudauskas.

Teatralizuotame šventiniame koncerte „Ji. Lietuva“ scenoje išvysime vien atlikėjas moteris

…Daugelis gražiausių lietuviškų žodžių yra moteriškos giminės: mama, tėvynė, meilė, laisvė, Lietuva. Vyrai kovojo vardan Nepriklausomybės, vardan Lietuvos, o moterys buvo tos, kurios jų laukė, laukdamos dainas dainavo, godas godojo…

Teatralizuotame šventiniame koncerte „Ji. Lietuva“ scenoje  išvysime vien atlikėjas moteris: nuo mažutės pirmuosius žingsnelius žengiančios „Dainų dainelės“ dalyvės iki garbaus amžiaus aktorės Doloresos Kazragytės, primadonos Juditos Leitaitės, autentiškų Marcinkonių etnografinio ansamblio moterų… Nuo mažiausio kūdikėlio iki brandžios moters, nuo Nepriklausomybės atgavimo iki jo šimtmetį mininčios Lietuvos.

Dalyvauja: Alytaus miesto lopšelis – darželis „Pasaka“, mokykla – darželis, „Drevinukas“,  šokių studijos „Aušrinė“ ir „Vakarė“, solistės: V. Genytė, I. Anankaitė – Kalašnikovienė, I. Ščerbinskaitė, L. Mondeikaitė-Norkevičienė, J. Leitaitė, D. Kazragytė, Marcinkonių etnografinis ansamblis ir kiti.

Teatralizuotas koncertas „Ji. Lietuva“ vasario 16 d. 15 val. Alytaus miesto teatro Didžiojoje salėje.

Komentarai

komentarai(-ų)