Veterinarijos gydytojo profesija Justinai Urbanavičienei – išsipildžiusi vaikystės svajonė

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Justina ne tik optimizmu ir energija trykštanti asmenybė, bet ir gerai žinoma Alytuje veterinarė. Buvo galima girdėti, kaip viso pokalbio su Vija metu Justinos balse žaidė šypsena. Ji įkvėpta mylimo darbo ir labai atvira pasakodama apie save. Tokia ta Justina – moteris, žmogišku paprastumu primenanti aukso grynuolį.

Justina augo muzikų šeimoje Panevėžyje. Natūralu, kad ir ji pati mokėsi muzikos, tačiau ateities planus siejo anaiptol, ne su muzikos garsais. Būdama gera mokine galėjo rinktis kokias tik nori studijas, tačiau nei negalvodama nusiuntė dokumentus į Veterinarijos akademiją, o kaip atsarginę specialybę pasirinko gydytojo studijų programą Sveikatos mokslų universitete. Įstojo ir į veterinariją, ir į mediciną. Na, o ką pasirinko akivaizdu, Justina – veterinarijos gydytoja.

Justina Urbanavičienė

Nuotaikingo pokalbio metu pašnekovė pasakojo apie darbines situacijas: nuo keistų klausimų apie skėtuką šuniui iki skausmu besikankinančią pacientę iguaną.

„Kadangi aš Ispanijoje atlikinėjau praktiką, tai man nebuvo labai didelė naujiena. Iguanai buvo užsilenkusi koja, ji buvo skausmuose. Aš buvau pasimetusi, kaip tuos vaistus jai suleisti, nes ją reikia imti už uodegos. Kartu ir bijojau, bet surizikavau ir pavyko“, – apie iguanos gydymo iššūkį pasakojo Justina.

Moteris labai dėkinga savo šeimai, o ypač sutuoktiniui Viktorui už palaikymą. Pasitaiko atvejų, kai gyvūnui reikia padėti ir ne darbo valandomis ar laisvadieniais. Justina džiaugiasi, kad niekada nesulaukia priekaištų iš vyro, jog tenka viską metus skubėti į pagalbą pacientui.

„Džiugu, kad radau tokį žmogų, kuris mane palaiko, stengiasi, jam gaila irgi tų gyvūnų; „važiuok, padėk, ką jis ten kraujuos, lėk greitai“, nu va toks požiūris jo. Tai už tai, manau, ir sutinkam“, – apie sutuoktinį pasakojo Justina.

Veterinarė teigia, kad kai kurie gyvūnų šeimininkai pernelyg lepina gyvūnus, ko pasėkoje su jais nesusitvarko ir net patys pradeda jų bijoti. Justina skatina gyvūnų augintojus mylėti savo augintinius bet su saiku.

Išklausę laidą ne tik išgirsite smagių Justinos nuotykių iš veterinaro kasdienybės, bet ir sužinosite, ką pataria veterinarė erkių profilaktikai, jos mintis apie gyvūnų ėdalą ir apie gyvūnų nutukimą.

Ieškokite „Papasakoka man“ su Vija laidų tinklalaidžių platformose, juk kas gali būti įdomiau už nepaprastas paprastų žmonių istorijas?

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)