Vilniuje vyksta aštuntoji pasaulinė „Transparency International“ skaidrumo mokykla

Liepos 10 d., Mykolo Romerio universitete prasideda aštuntoji pasaulinė „Transparency International“ skaidrumo mokykla, kurioje dalyvaus 140 jaunimo lyderių iš beveik 70 pasaulio šalių. Per mokyklos atidarymą dalyviai susitiks su „Transparency International“ įkūrėju Peter Eigen.

Akimirkos iš 2016 m. „Transparency International“ skaidrumo mokyklos (transparencyschool nuotr.)

Mokyklos tikslas – supažindinti jaunus žmones su naujausiomis skaidrumo ir antikorupcijos tendencijomis bei įkvėpti juos imtis iniciatyvos savo šalyse.

Savaitės trukmės mokykloje jauni profesionalai lankys intensyvius antikorupcijos kursus, kurių metu sužinos apie korupciją viešame, gynybos, farmacijos ir kasybos sektoriuose, taip pat – sporte, politinėse partijose bei versle. Kartu su mokyklos lektoriais dalyviai ieškos būdų, kaip siekti skaidrumo ir kokiais konkrečiai būdais pasipriešinti korupcijai kasdieniame gyvenime savo šalyse. Ypač daug dėmesio bus skiriama praktiniams dalyvių įgūdžiams lavinti.

Akimirkos iš 2016 m. „Transparency International“ skaidrumo mokyklos (transparencyschool nuotr.)

Patirtimi su jaunais pasaulio lyderiais dalinsis geriausi antikorupcijos ir skaidrumo ekspertai iš Airijos, Argentinos, Bangladešo, Egipto, Italijos, Izraelio, JAV, Jungtinės Karalystės, Kolumbijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Portugalijos, Rusijos, Slovakijos ir Vokietijos.

Tai yra didžiausias tokio pobūdžio renginys pasaulyje.

Akimirkos iš 2016 m. „Transparency International“ skaidrumo mokyklos (transparencyschool nuotr.)

Mokyklą organizuoja „Transparency International“ Lietuvos skyrius bendradarbiaudamas su Mykolo Romerio universitetu. Šiemet prie Mokyklos organizavimo prisidėjo „Transparency International“ pasaulinis sekretoriatas, Europos Komisija ir IACC (Tarptautinė antikorupcijos konferencija), Forum SYD, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Nyderlandų Karalystės ambasados, „Transparency International“ ES biuras.

Plačiau apie „Transparency International“ pokalbyje su vadove Ingrida Palaimaite.

Komentarai

komentarai(-ų)