Virgis Stakėnas pristato naują albumą „sTAKENas“

Kantri muzikos legenda, Virgis Stakėnas 2020 pasitinka su nauju ir netikėtu skambesiu. Tai jubiliejinis, 20-tasis V.Stakėno albumas, kuriame gerbėjų lauks 8 naujai, bei naujai atgimę kūriniai. „sTAKENas“ buvo prodiusuotas JAV ir tai pirmas autoriaus, bei prodiuserio Igno Marcinkevičiaus, JAV žinomo 1ggy slapyvardžiu darbas. Pasak atlikėjo, jau pats albumo pavadinimas atliepia naują, jo muziką užvaldžiusį (Eng. Taken) žanrą – Folktronica. Lietuvos muzikos scenoje mažai girdėtas stilius jungia Folk ir elektroninės muzikos elementus. Šio stiliaus atstovais tituluojami britai „alt – j“ bei amerikiečių atlikėjas „Bon Iver“.

FM99 pokalbis su Virgiu Stakėnu:

 

 

…Visąlaik siekiau, kad tekstas būtų svarbus muzikoje. Kiekvienas žodis, kiekviena raidė turėtų savo prasmę, savo vietą – kad draugautų su gaida, nebūtų tik fonetinis garsas melodijai užpildyti… Taip ir kūriau. Tai dariau virš 40 metų… Įpratau ( ir išmokau ), kai širdies virpesius ištransliuoja rečituojančio balso stygos, paremtos stygomis gitaros…

Tuos mano, gyvenimo stebėtojo, literatūriškai muzikinius skečus žinojo ir sekė 1ggy… Jau buvo jo pora bandymų virgio baladės formą apvilkti sodresniu, elektroninio, su natūralių instrumentų tembrais, orkestro rūbu – kai pasiūlė tęsinį. Dabar jau didesniam, vientisam projektui.

Sėdome atrinkinėti kūrinius… Žinoma, iš viso 350 opusų sąrašo galėjo pretenduoti gal tik koks 7- dalis… Atrankos sieto skylutės vis mažėjo… Buvo ginčų. Turėjo atsirasti kompromisai… O įprasta autoriui tradicinės baladės maniera su folk, blues ar country elementais kryptingai evoliucionavo į naują stilių – folktronica.

Beprotiškas transatlantinis tiltas “Pensilvanijos Pitsburgas – Vijolių kaimas Šiaulių pašonėje” šiuolaikinių komunikavimo technologijų dėka 2 metams surišo 2 skirtingas asmenybes kūrybiniam darbui. Solidus amžiaus ir gyvenimiškos patirties skirtumas ne trukdė, o leido keistis žinojimais, įnešti novacijų išsaugant senuosius atradimus.

Simboliška: XX albumas startuoja 2020-ųjų, antro mėnesio 20-ą dieną… Esu laimingas. Visi atsakymai – garso takeliuose. Klausyk.

Komentarai

komentarai(-ų)