Virš 100 europarlamentarų kviečia taikyti sankcijas A. Lukašenkai: „Baltarusijos žmonės nesupras gėdingo ES elgesio“

106 europarlamentarų grupė pasirašė atvirą kreipimąsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Charlesą Michelį ir Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindami ES įtraukti Aliaksandrą Lukašenką į sankcionuojamų asmenų sąrašą. Baltarusijoje po rinkimų besitęsiant smurtui ir žmogaus teisių pažeidimams, kreipimąsi inicijavo Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius.

FM99 pokalbis su Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ nariu Petru Auštrevičiumi

Džiugu, kad štai mes penktadienį, 106 parlamentarai pasirašė po šituo laišku. Ir  dar skaičius auga, kai kurie parlamentarai dar nori prisijungti prie mūsų šito laiško. Aš manau, kad perkopsime ir 110, ir  daugiau. Ir mūsų reikalavimas yra akivaizdus, kad diktatorius turi būti  įtrauktas į sankcionuotų asmenų sąrašą. Tuo mes parodysime, ne tik, kad rimtai vertiname jo daromus nusikaltimus, bet ir nusiųsime signalą visuomenei.“ – FM99 kalbėjo europarlamentaras P. Auštrevičius.

Europarlamentaras P. Auštrevičius

„Baltarusijos žmonės, pastaruosius 26 metus kentę A. Lukašenkos režimo brutalumą, nesupras gėdingo Europos Sąjungos elgesio. Kasdien girdime apie smurtą prieš taikius protestuotojus, areštus ir pagrindinių žmogaus laisvių pažeidimus. Viešai ginklą demonstruojantis ir jėga susidoroti su protestuotojais grasinantis A. Lukašenka yra pagrindinis kaltininkas dėl rinkimų rezultatų ir žiaurumo proveržio, kurį patyrė ir nepilnamečiai. Nėra priežasčių, kodėl A. Lukašenkos pavardė galėtų būti neįtraukta į ES sankcionuojamų autoritarinio režimo asmenų sąrašą“, – rašoma Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Ch. Micheliui ir Europos Komisijos pirmininkei U. von der Leyen skirtame kreipimesi.

ES lyderiai raginami imti pavyzdį iš Baltijos šalių, kurios jau pritaikė sankcijas A. Lukašenkai ir dar kelioms dešimtims režimo tarnų. Laiške pabrėžiama, kad sankcijos turėtų būti taikomos ne tik centrinės valdžios, bet ir žemesnės grandies tarnautojams bei jų šeimos nariams – visiems, kurie yra atsakingi už prievartą ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimą Baltarusijoje.

„ES jau išreiškė savo paramą Baltarusijos žmonėms, dabar atėjo laikas parodyti mūsų solidarumą imantis veiksmų, tarp kurių privalo būti sankcijos A. Lukašenkai, jo šeimai ir jo režimo rėmėjams“, – sako P. Auštrevičius.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos Parlamento frakcija Renew Europe / Atnaujinkime Europą

Komentarai

komentarai(-ų)