Visame Alytaus rajone vėl galima auginti kiaules

Alytaus rajono buferinėje kiaulių maro zonoje, po beveik pusantrų metų draudimo, vėl leidžiama savo reikmėms auginti kiaules. Kiaules galės auginti visi Alytaus rajono gyventojai. Prieš pusantrų metų dėl afrikinio kiaulių maro rajone paskelbta ekstremali padėtis, kuri kol kas neatšaukta. Klausykite pokalbio. 

Smulkiuose ukiuose naujai nustatytoje AKM buferineje zonoje iki lapkricio kiauliu tures neliktiFM99

Alytaus rajono buferinėje kiaulių maro zonoje, po beveik pusantrų metų draudimo, vėl leidžiama savo reikmėms auginti kiaules

Gyventojai buvo priversti išskersti savo kiaules. Dabar viename ūkyje leista laikyti ne daugiau nei 10 kiaulių. Paršelius galima įsigyti tik iš tų teritorijų, kuriose afrikinis kiaulių maras nebuvo nustatytas. Jie turi būti suženklinti ir turėti veterinarijos pažymėjimą. Gyventojai, norintys auginti kiaules, leidimus privalės gauti iš veterinarijos tarnybos ir laikytis nustatytų biosaugos reikalavimų. Kaip sakė Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Romas Černius: „biosaugos reikalavimai yra tokie: tvartas, vartai į tvartą ir mėšlidė turi būti aptverti arba turi būti aptverta visa teritorija; tvarte turi būti įrengtas dezomatas ir pasirūpinta, kad pašaliniai asmenys nepatektų į tvartą, kuriame laikomos kiaulės. Yra ir kitokių apribojimų – negalima šerti kiaulių virtuvinėmis maisto atliekomis, žalia žole ir runkelių lapais – visi pašarai turi būti termiškai apdirbti“.

Komentarai

komentarai(-ų)