Visuomenė kviečiama drąsiau apsispręsti globoti ar įvaikinti vaikus

Nuo 2016 metų Lietuvoje įvaikinta 320 be tėvų globos likusių vaikų. Tokiam žingsniui pasiryžo 286 Lietuvos piliečių šeimos nuolat gyvenančios Lietuvoje. Per šį laikotarpį dar 188 Lietuvos vaikus įsivaikino užsieniečiai ir išsivežė gyventi į kitas šalis. Apie vaikų globą, santykius šeimoje, atostogas su vaikais, vaikų (ne)priežiūrą ir įsivaikinimo situaciją mūsų regione FM99 radijo eteryje kalbėjo Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė ir Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vija Kudzienė.

 

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė ir Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vija Kudzienė.

Sekmadienį, liepos 7 d., Vilniuje rengiamas Globėjų piknikas, į kurį susiburs globėjų bendruomenė, įtėviai su vaikais. Ateiti į šį renginį kviečiami visi visuomenės nariai, susipažinti su globėjais, įtėviais ir jų gyvenimo istorijomis, pabendrauti ir plačiai paskleisti žinią apie globėjų misiją.

Asmenys, norintys tapti vaiko globėju ar įtėviu vertinami pagal Globėjų, budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos penkis gebėjimus, kurie atskleidžia asmens gebėjimus globoti ar įvaikinti vaiką.

 

Sėkmingai vaiko globai šeimoje ar įvaikinimui svarbu ir pačios šeimos stabilumas, ypač šeimos narių tarpusavio santykiai ir sveikata. Daugeliu atvejų viena iš priežasčių dėl kurių globėjai yra atleidžiami nuo pareigų yra sveikatos pablogėjimas, socialinės ir materialinės padėties pasikeitimas. Tačiau atkreiptinas dėmesys yra į tai, kad globėjai ar įtėviai nesikreipia laiku pagalbos, o dažniausiai mano, kad problemos pačios išsispręs, tokie atvejai dažniausiai baigiasi tuo, kad vaikui tenka keisti globėjus.

Globėjų diena vyks sekmadienį, Vilniuje Ozo (keturių tvenkinių) parke netoli „Siemens“ arenos.Globėjų diena kasmet švenčiama liepos pirmąjį sekmadienį. Ši diena pradėta švęsti 2017 m. Seimui ją įrašius į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą. Renginį organizuoja VŠĮ Pagalbos paaugliams iniciatyvos Globos centras.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)