Vokietijoje dėl koronaviruso tūkstančiai prostitučių liko be stogo virš galvos

Tūkstančiai užsieniečių prostitučių Vokietijoje liko be stogo virš galvos, nes dėl koronaviruso uždaryti ne tik viešnamiai, bet ir valstybės sienos, dėl ko ir namo sugrįžti galimybių nėra.

Vokietijoje, kur prostitucija legali jau du dešimtmečius, viešnamiai uždaryti nuo kovo vidurio. Lenkė prostitutė euractive.com pasakojo, kad nuo kovo vodurio nebeturi nei pajamų, nei kur nakvoti. Iki uždarymo ji mokėdavo 90 eurų per dieną už kambarį, kuriame gyveno ir priiminėjo klientus, bet nuo įstaigos uždarymo gyvena su viešnamio vadybininku.

Vokietijoje prostitutės moka mokesčius ir jų darbas laikomas individualia veikla, tad turėtų pretenduoti į fondo, vyriausybės sukurto laisvai samdomiems darbuotojams padėti išgyventi pandemiją, išmokas. 

Bet kai kurios prostitutės dirba nelegaliai, o paklausa mokamoms sekso paslaugoms išlieka net ir esant viruso pavojui. Tad kai kurios rizikuoja, kaip ir jų klientai.

Sekso darbuotojus vienijančios asociacijos atstovė Susanne Bleier Wilp sako, jog prostitučių skaičius Vokietijoje siekia nuo 100 iki 200 tūkstančių ir apie 80% jų užsienietės – daugiausiai iš Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Anot Bleier Wilp, dauguma sugebėjo sgrįžti namo, tačiau apie 3-4% tapo benamėmis arba glaudžiasi pas draugus.

Vokietijoje šio šeštadienio duomenimis užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius siekia 91589, mirusių – 1293.

FM99 ir euractive.com informacija

Komentarai

komentarai(-ų)