„Vyšniniai vokai“ paskatino dalį darbuotojų išeiti iš „šešėlio“

Apie darbo stažą informuojantys daliai žmonių išsiųsti „vyšniniai vokai“ šiemet paskatino mažiausiai uždirbančius darbuotojus išeiti iš „šešėlio“, sako „Sodros“ vadovas. Mindaugas Sinkevičius teigia, kad daliai jų pradėjus gauti daugiau nei minimalią algą, „Sodra“ per kelis mėnesius papildomai gavo 17 mln. eurų.

„Sodros“ duomenimis, pernai nesukaupę būtinojo stažo į pensiją išėjo 25 proc. dirbančiųjų

„Gyventojams svarbu žinoti, jog gaudami mažesnę nei minimalią algą jie rizikuoja savo pensija. Kur kas daugiau gyventojų dabar konsultuojasi dėl būtinojo stažo, o žmonių, dirbančių už mažesnį nei minimalų atlyginimą, ženkliai sumažėjo“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo „Sodros“ vadovas

„Sodra“ gegužę 138 tūkst. žmonių išsiuntė specialius laiškus – jų gavėjai gavo minimalią arba mažesnę nei algą ir dėl to nesukaupė vienerių metų darbo stažo, reikalingo pensijai apskaičiuoti. „Sodros“ duomenimis, 18 tūkst. gyventojų, gavusių „vyšninius vokus“, pajamos nuo gegužės iki rugpjūčio išaugo ir viršijo minimalią algą – jų atlyginimai augo vidutiniškai 55 proc., jie sumokėjo 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

M. Sinkevičius teigė, kad „Sodra“ ir kitais metais ketina siųsti „vyšninius vokus“.

„Nors mažesnę nei minimalią algą gali gauti darbuotojai, dirbantys ne pilną darbo dieną, vis dėlto abejonių kelia tai, kad kai kuriuose sektoriuose, tokiuose, kaip kirpyklos ir grožio salonai, restoranai ir maitinimo įstaigos, statybos darbai, automobilių servisai mažesnė nei vidutinė alga – įprastas reiškinys“, – teigė M. Sinkevičius.

Atlyginimas yra svarbus senatvės pensijai – būtinas jai stažas skaičiuojamas nuo atlyginimo, kuris yra ne mažesnis nei MMA. „Sodros“ duomenimis, pernai nesukaupę būtinojo stažo į pensiją išėjo 25 proc. dirbančiųjų. Neturintieji stažo, vidutiniškai gauna 158 eurus, o turintieji – mažiausiai 288 eurus.

Komentarai

komentarai(-ų)