Žemės mokesčio Alytaus apskrityje dar nesumokėjo 15 proc. mokesčių mokėtojų

Alytaus apskrityje 32 tūkst. žemės savininkų sumokėjo apie 850 tūkst. eurų žemės mokesčio. Nors žemės mokestį buvo privalu sumokėti iki lapkričio 16 d., tačiau to iki šiandien dar nepadarė 15 proc. mokesčių mokėtojų. Jiems išsiųsti priminimai apie būtinybę nedelsiant sumokėti žemės mokestį.

Šiais metais Alytaus apskrities žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 1 mln. 35 tūkst. eurų žemės mokesčio (gyventojai į Alytaus apskrities savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 949 tūkst. eurų, o įmonės – apie 86 tūkst. eurų). Iki šios dienos už žemę Alytaus miesto gyventojai ir įmonės buvo sumokėję – 309 tūkst. eurų (83 proc. visų žemės mokesčio mokėtojų) Alytaus rajono – 227 tūkst. eurų (86 proc.), Lazdijų –127 tūkst. eurų (85 proc.), Varėnos – 88 tūkst. eurų (83 proc.), Druskininkų – 95 tūkst. eurų (83 proc.) žemės mokesčio.

Gyventojai prisijungę prie Mano VMI sistemos (www.vmi.lt/manovmi) ras ir priminimus apie neįvykdytus valstybei mokestinius įsipareigojimus, ir aktualią informaciją apie vėluojamus sumokėti mokesčius.

Gyventojai prisijungę prie Mano VMI sistemos  ras ir priminimus apie neįvykdytus valstybei mokestinius įsipareigojimus, ir aktualią informaciją apie vėluojamus sumokėti mokesčius.

Gavę priminimus gyventojai turėtų suskubti sumokėti žemės mokestį, nes jei ir po priminimo gavimo skolos nepadengs, bus inicijuojami priverstinio išieškojimo veiksmai, duodami nurodymai kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš asmens sąskaitos. Jei sąskaitoje nėra pakankamai lėšų skolai padengti, įstatymas numato galimybę priverstinai išieškoti mokestinę nepriemoką iš mokesčių mokėtojo turto. Išieškojimas dabar vyksta per Registrų centro administruojamą PLAIS sistemą iš visų skolininko sąskaitų.

Komentarai

komentarai(-ų)