Žmogaus balso galimybes Alytuje pademonstruos grupė „Quorum“ (papildyta interviu)

Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 18 val. Alytaus miesto teatre vyks vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“ koncertas. Ansamblis jau 10 metų keliauja po pasaulį. Jų kelionė neįprasta ir nepaprasta, nes tai – muzikinė kelionė. Nors a cappella muzikos žanras žinomas nuo seniausių laikų, pas mus jis nėra toks populiarus. Todėl šio ansamblio tikslas yra a cappella dainavimo tradicijas ir subtilumus atskleisti visu grožiu.

Quorum

„Quorum“ dainuoja gyvai, todėl kiekvienas nukrypimas nuo tikslios intonacijos ar koks nors nesusipratimas paįvairina koncertus. (Nuotr. organizatorių)

Pirmosios ansamblio kelionės apsiribojo renesanso epocha, ilgainiui jų maršrutai plėtėsi per baroką, klasicizmą ir pasiekė naujuosius laikus. Praėjus dešimtmečiui „Quorum“ tapo puikiais kelionių gidais, nes kiekvieno koncerto metu jie leidžia savo klausytojams pabuvoti ne tik visose minėtose epochose, bet ir džiazo bei populiariosios muzikos šalyse, nukelia į įvairiausių tautų muzikines kultūras. Klausytojams tenka pabuvoti Gruzijoje, Armėnijoje, Moldovoje, Suomijoje, Izraelyje, Rusijoje, net Afrikoje, ką jau kalbėti apie angliškai kalbančias šalis.

Kaip sakė „Quorum“ narys Vitalij Neugasimov: „Kalbant apie visą tradicijas, a cappella turi gilias šaknis. Ankščiau buvo daug kas giedama a cappella, tai nėra naujiena. Kalbėdami apie roko muziką atliekamą a cappella, tai reikalauja tam tikro pasiruošimo, išprusimo ir entuziazmo. Nors natūraliai žmogaus balsas atrodo švelnus, dainingas, tačiau roko muziką atliekant mes nedainuojame, o tarsi grojame balsu“.

Daugeliui „Quorum“ atliekamos dainos  gerai pažįstamos, tačiau tuo pačiu jos yra kitokios. Ir skamba kitaip, ir kvepia kitaip, ir veikia kitaip. Koncerte neišgirsite nė vieno muzikos instrumento. Atlikėjai patys yra ir dainininkai, ir instrumentai. Atlikdami dainas jie imituoja įvairiausius muzikos instrumentus. Populiariosios muzikos skambesys neapsieina be mušamųjų instrumentų ir ritmo grupės. Čia ją pakeičia vokalinė perkusija, vadinamasis beatbox‘as ir atskleidžia neribotas žmogaus balso galimybes.

Quorumdu

Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 18 val. Alytaus miesto teatre vyks vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“ koncertas. (Nuotr. organizatorių)

„Quorum“ dainuoja gyvai, todėl kiekvienas nukrypimas nuo tikslios intonacijos ar koks nors nesusipratimas paįvairina koncertus. Prieš metus pasirodė ansamblio debiutinė kompaktinė plokštelė, kurioje kitų autorių lietuviškos dainos, atgimusios ir suskambusios naujomis spalvomis. Dainų sąrašo pabaigoje puikuojasi linksmasis „Dviratukas“ ir žymioji suomiškoji „Ievan polka“.

„Quorum“ nariai Vitalij Neugasimov, Marius Turlajus, Gintautas Skliutas, Dainotas Varnas, Romanas Savickas ir Šarūnas Navickas kviečia alytiškius kviečia į jubiliejinę kelionę po pasaulį.

Komentarai

komentarai(-ų)