Žygis pėsčiomis kalnais, krūmais, revais, purvais, vandenais

Kol aukštuosius kalnus dengia kovido debesys, gelstančiais miškais žygiuokime link Ka[L]niūkų šalia Alytaus. Pasimėgaukime išraiškingu reljefu, maklinėdami įspūdingoje Alovės upelio raguvoje aplankykime išvartas, atodangas, santakas.
Pradėsime prie tilto, jungiančio tris šimtmečius, apžiūrėsime Moterties tunelį po buvusiu gelžinkeliu. Kalvotaisiais Muiželėnų miškais pasieksime Kaniūkų kaimą, kur skardingoje raguvoje slapstosi stirnos, per akmenis šokinėja Alovės upelis, sulėtėjantis tik prieš bebrų užtvankas. Išvirtusių medžių tiltai, klampieji šaltiniai, riebiosios purvynės – galimybė patikrinti save, kad drąsiau būtų žygiuoti ir ilgesniais nepopsiniais maršrutais. Nebus labai ilgų pasakojimų, bet netruks gamtos kliūčių ir nuotykių jas įveikiant, o tai reiškia – bus ką prisiminti.

Startas spalio 25 d., 10.25 val. Alytaus Dainų slėnyje, Šilo g.


Žygis pažintinis, žiedinis, vietovėje neženklintas, draugiškas socializuotiems augintiniams
Atstumas apie 17 km, pabaiga – apie 16 val.
Sudėtingumas 6 balai (iš 10), miško ir lauko keliukai, žvėrtakiai, raižytas reljefas, skardžiai, šlapynės, šaltiniuoti skardžiai, upelio įveikimas rastu ar briste.

Olita-Orany-zygiso


Avint turistinius ar bent jau tvirtus batus bei dėvint žygiams tinkamą aprangą bus lengviau. Galite išsipurvinti ir/ar sušlapti, iššūkių mėgėjams nepakenks turėti pamaininę aprangą. Žygį iš dalies remia Alytaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/oo.projektas

„Olita-Orany“ inf.

Komentarai

komentarai(-ų)