Aivaras Kareiva: ir vėl chemikai, jie visur, kur tik nemalonus kvapas ar dūmai

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Kas yra chemija? „Čia toks klausimas, į kurį atsakyti beveik neįmanoma. Chemija, man atrodo, tai – mokslas apie viską, kas mus supa, nes viskas yra sudaryta iš atomų, molekulių, iš cheminių medžiagų ir junginių. Tai -mokslas apie viską, kas mus supa yra chemija“, – atsako chemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius Aivaras Kareiva.

Matematika neretai lyginama su poezija. Vijai pasiteiravus, su kuo Aivaras palygintų chemiją?

Mokslininkas atsako, jog matematika – visų mokslų motina, savo ruožtu chemiją A. Kareiva palygintų su kuria nors poezijos atšaka. Jo nuomone, chemijos mokslas prilygtų japoniškam haiku.

Taigi, kalbant apie Japoniją, tai yra viena iš daugelio šalių, kur Aivarui teko dirbti ir stažuotis. Pastarojoje mokslininkas prisidėjo kuriant naujos kartos kaulų implantus. A. Kareiva  taip pat dirbo ir stažavosi  Helsinkio technologijos universitete, Stokholmo universitete, Harvardo ir Rice universitetuose (JAV) Limburgo universitetiniame centre, Saarlando universitete, Tiubingeno universitete, Saarbriukeno naujų medžiagų institute Vokietijoje ir Masaryko Brno universitete Čekijoje ir Kiūšiū universitete Japonijoje.

Ne mažesnį įspūdį, kaip jo mokslinė veikla ir išvardinti universitetai, kuriuose dirbo, daro ypatingai paprastas ir šiltas mokslininko bendravimas. Jis nesureikšmina savo pasiekimų, kalba kukliai, tačiau nuoširdžiai džiaugiasi ir didžiuojasi savo studentais.

Visai neseniai išleista paskutinė Aivaro Kreivos knyga „Nuostabusis cheminių elementų pasaulis“, kuri 2022-ųjų metų pradžioje bus pristatoma ir vienoje Alytaus gimnazijų, lengvai suprantama ir pasakoja apie kiekvieną cheminių elementų periodinės lentelės elementą, jo istoriją.

Tarp kitko, Aivaras užaugo ir baigė mokyklą Alytuje. Taigi pasiklausykite Vijos pokalbio su buvusiu alytiškiu Aivaru Kareiva ir sužinosite daug įdomių dalykų apie chemiją ir chemikus, apie bandymus ir, tiesiog, apie gyvenimą ir šunis. Suintrigavo? Tai pasiklausykite „Papasakok man“ su Vija tinklalaidės, kurią rasite visose tinklalaidžių (podcast) platformose.

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)