Alytaus miesto savivaldybės taryba vicemeru paskyrė konservatorių Povilą Labuką, administracijai vadovaus socialdemokratė Ona Balevičiūtė

Už O.Balevičiūtės kandidatūrą balsavo 18 tarybos narių, du balsavo prieš. Konservatoriaus P. Labuko kandidatūrą palaikė 17 tarybos narių, penki buvo prieš. Abu jie dirbti pradės nuo vasario 1d. O. Balevičiūtė sakė, kad labai svarbu efektyvus ir skaidrus biudžeto naudojimas  užtikrinant savivaldybės paslaugų kokybę. Labai svarbu dirbant su žmonėmis  ir jautrumas, demėsys.

O. Balevičiūtė jau yra ėjusi miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, buvo Vyriausybės atstove Alytaus apskrityje, Alytaus apskrities viršininko pavaduotoja.

Ona Balevičiūtė

Savivaldybės administracija nuolatinio vadovo neturėjo nuo gruodžio vidurio, kai mirė tuometis direktorius, socialdemokratas Jurgis Krasnickas.

P. Labukas yra dirbęs buvusios Europos Parlamento narės, dabartinės Seimo narės Laimos Liucijos Andrikienės padėjėju. Jis yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Alytaus regiono koordinatorius.

P. Labukas

Antro vicemero postas laisvas nuo pernai rugsėjo, kai taryba dėl nepasitikėjimo atleido tuometį vicemerą, konservatorių Šarūną Klėgerį.

Taryba patvirtino 2021 metų savivaldybės biudžetą. Šiais metais jame numatytos pajamos ir išlaidos sudarys 70 milijonų 815 tūkstančių eurų. Lyginant su patvirtintu 2020 metais savivaldybės biudžetu, šių metų biudžetas didesnis 3,4 milijono eurų. Kaip ir ankstesniais metais, didžiausia biudžeto dalis numatyta švietimo reikmėms. Pinigine išraiška tai sudarys daugiau kaip 31 milijoną eurų, procentine – 45 procentus viso biudžeto. Pastabų ir pasiūlymų šiam projektui dar turėjo ir beveik tris valandas jį svarstę tarybos nariai. Daugumos jų sutarimu, biudžeto projekte buvo 50 tūkstančių eurų padidintos lėšos programai „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“.

Komentarai

komentarai(-ų)