Alytiškė Indrė Anankaitė Kalašnikovienė: Dainininke apsisprendžiau tapti būdama 11 klasėje

Prenumeruokite FM99 podcast’ą „Kultūros pakviesti“: Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Apie savo muzikinio kelio pradžią, įvairias patirtis ir dar laukiančią ateitį FM99 pasakojo dainininkė, lyrinis koloratūrinis sopranas Indrė Anankaitė- Kalašnikovienė.  

Indrė Anankaitė Kalašnikovienė

Link muzikos pirmuosius žingsnius Indrė padėjo dar darželyje, kai dalyvavo konkurse „Dainų dainelė“, o po to susidomėjimas muzika būsimam sopranui tik augo.

„Prasidėjo nuo „Dainų dainelės“, tuomet aš įstojau į Alytaus muzikos mokyklą, tada sekė estradinio dainavimo studija ir galutinė mano stotelė buvo Vilniuje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje“, – apie savo įsitraukimą į muziką pasakojo dainininkė.

Kelias link karjeros muzikoje nebuvo lengvas – buvo iškilę įvairių abejonių ir kitų sunkumų, bet visus juos atlikėja įveikė dėl didelio tėvų palaikymo ir skatinimo daryti tai, kas patinka.

„Dainininke apsisprendžiau tapti būdama 11 klasėje. Tėvai mane labai palaikė, esu jiems labai dėkinga. Jaučiuosi esanti savose vėžiose, tinkamu laiku, tinkamoje vietoj. Jeigu ne dainavimas, dabar greičiausiai būčiau medikė. Mokykloje itin domėjausi šia specialybe. Jeigu ne chemijos mokslas, kuris ne itin pasisekė dėl mokytojos kaltės, dabar manau tikrai studijuočiau mediciną, o tiksliau – mikrochirurgijos specialybę. Tai man itin įdomu“, – pasakojo I. Anankaitė Kalašnikovienė.

Indrė ir simfoninis orkestras „Svajonė“

Pasak I.Anankaitės-Kalašnikovienės, Lietuvoje yra apstu puikius sugebėjimus turinčių operos solistų, dėl to, nors šalis ir nėra didelė, konkurencijos daug:

„Jeigu kalbant apie Lietuvą, mes esame pakankamai maža šalis ir gerai dainuojančių yra labai labai daug, tai mums visiem yra tiesiog per mažai vietos, dėl to išlieka tik stipriausi“, – kalbėjo atlikėja.

Indrė įgijusi du magistro laipsnius – atlikimo meną, dainavimą ir muzikos pedagogiką, to ji siekė nes suprato, kad dainavimo karjera gali pasibaigti bet kurią dieną, taip pat visada norėjosi susipažinti su pedagogika.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Komentarai

komentarai(-ų)