Andrė Balžekienė: aš negalvoju, kad kinas turi padėti man užsimiršti

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Dar neseniai nedideliuose miestuose stovėję pamiršti ir ištuštėję kino teatrai šiandien sulaukia vis daugiau ir daugiau lankytojų. Tai suprantama, juk dažniausiai kine galime pamatyti gerai išreklamuotu Holivudo kūrėjų filmus, persisunkusius pop kultūros, kičo, nuglaistytų gražuolių ir super galias demonstruojančių vyrų vaizdais. O ko daugiau reikia? Patogiai atsisėdai, plačiai atmerkei akis, vienoje rankoje spragėsiai, kitoje limonadas o ekrane blyksi estetinis ir emocinis pasitenkinimas.

Tačiau kino teatro „Pasaka“ vadovės  Andrės Balžekienės nuomonė kitokia. „Žmonės mėgsta žiūrėti kiną ir dažniausiai nori, kad kinas jiems būtų atsipalaidavimas, kad kažkiek padėtų užsimiršti nuo gyvenimo rūpesčių. Tas kinas su kuriuo aš dirbu, tai yra kino teatro „Pasaka“ rodomi filmai, dažniausiai nepadeda tų gyvenimo rūpesčių užmiršti, o dar papildomai jų prikuria“, – sako Andrė. 

Andrė Balžekienė

Paklausite, kokius filmus galima pamatyti „Pasakoje“, kuo šio kino teatro repertuaras skiriasi nuo kitų kino teatrų? „Mūsų tikslas yra rodyti gerus, dažniausiai europietiškus filmus, atrinkti įdomią dokumentiką apie aktualias temas, rodyti gerus lietuviškus filmus ir, aišku, kokybiškus nepriklausomus, turinčius kažkokią vertę amerikietiškus filmus. Dažniausiai tie filmai yra gilūs, sudėtingi, apie įvairias dramatiškas gyvenimo situacijas“, – pasakoja pašnekovė.

Tačiau, nepaisant to, kad Andrės darbas ir pomėgis susijęs su europiniu, nepriklausomu, mažai komerciniu kinu, jai tenka pažiūrėti ir tų pop kultūros filmų. Dešimties metų dukrą auginanti Balžekių šeima netrukdo atžalai pažiūrėti jos pageidaujamų holivudinių filmų. Nors pati Andrė šiems filmams gaili laiko, tačiau gerbia dukters pasirinkimus. 

Pokalbyje su Vija Andrė paaiškino, koks kinas vadinamas nepriklausomu, kas įeina į arthauso sąvoką, patarė, kaip pratintis prie nestandartinio kino. Tačiau kinas kinu, žinoma, tai labai įdomi tema, bet ar žinojote, jog Andrė Balžekienė yra labai gražaus balso savininkė. 

Būtent jos, kartu su broliu Justinu Jaručiu atliekamą dainą išgirsite pokalbio pertraukoje. 

Perklausę podcast (tinklalaidę) išgirsite daugiau apie Andrę, jos pasirinkimus, santykį su muzika, apie įtraukiančius kino projektus Merkinėje ir šį tą apie Tučių šeimą. 

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)