„Astra“ už maždaug 5 mln. eurų planuoja išplėsti gamyklą

Alytaus mašinų gamykla „Astra“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos ir naftos pramonei, už maždaug 5 mln. eurų planuoja išplėsti gamyklą. Pasak įmonės direktoriaus Vaido Liesionio, įmonė po rekonstrukcijos žada pradėti itin didelių nerūdijančio plieno talpyklų gamybą.

„Norime toliau judėti į didelių gabaritų – iki 6 metrų skersmens – talpyklų gamyklą. Planuojame apčiuopiamai padidinti gamybos pralaidumą ir su eile naujų technologijų tikimasi ženklaus šuolio“, – BNS sakė V. Liesionis.

„Būtent tų didelių gabaritų srityje rinka yra, o mūsų prieš 10 metų pastatytas, tai dienai, atrodė, labai didelis cechas nebeleidžia gaminti tam tikrų gabaritų (talpyklų – BNS) ir automatiškai apriboja tam tikrų procesų vykdymą“, – teigia jis.

Alytaus mašinų gamykla „Astra“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos ir naftos pramonei, už maždaug 5 mln. eurų planuoja išplėsti gamyklą

Anot V. Liesionio, plėtra yra būtina ir dėl to, kad „Astra“ savo portfelyje turi keletą didesnių užsakymų, vienas jų – 4 mln. eurų vertės užsakymas Estijoje.

„Iki 40 proc. išaugo pardavimai į Šiaurės šalis, tokia, sakykim, politiškai ir ekonomiškai saugia kryptimi. Nebeliko praktiškai pardavimų į Rusiją. 2021 metams numatome didelį, 4 mln. eurų vertės, užsakymą Estijoje, kur bus statoma nauja bendrovė. Mūsų įmonei, kuri generuoja apie 18 mln. eurų apyvartą, tai yra toks gana didžiulis reikalas“, – sakė V. Liesionis.

Pasak jo, įmonė produkciją eksportuoja į Švediją, Suomiją, Nyderlandus, Prancūziją ir Daniją.

V. Liesionis teigia, kad gamyklos plėtra neabejotinai padidins „Astros“ pajamas – pernai jos siekė 18,2 mln. eurų pajamų (2017-aisiais – 13,4 mln. eurų). „Mes manytume, kad tokio dydžio įmonė su tokiu darbuotojų skaičiumi turėtų ir techniškai galėtų generuoti užtikrintai 24-27 mln. eurų. Rinką tam galima surasti“, – teigė „Astros“ vadovas.

V. Liesioni

s sako, jog sėkmės atveju plėtrą planuojama pradėti 2020-aisiais, o projektas būtų užbaigtas per maždaug metus. Mašinų gamykla „Astra“ įkurta 1993 metais, „Sodros“ duomenimis joje dirba 253 darbuotojai. Registrų centro pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad įmonė 2017 metais uždirbo 1,1 mln. eurų grynojo pelno – beveik tiek pat, kiek 2016-aisiais.

Komentarai

komentarai(-ų)