Dėl pavojų keliančio žaidimo ikiteisminis tyrimas pradėtas ir Alytuje

Per pastarąsias pora savaičių Lietuvoje pradėti penki ikiteisminiai tyrimai dėl paauglius prie savižudybės galinčio privesti žaidimo. Kaip informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytuje, Šilalėje, Utenoje, Raseiniuose. Apie įvykį Alytuje pokalbis su Alytaus policijos atstove Kristina Janulevičiene. Klausykite pokalbio.

„Ikiteisminiai tyrimai pradedami dėl privedimo iki savižudybės, tačiau jie nelabai turi ateities. Teisiškai sunku įrodyti tokią veiką, be to, pats žaidimo autorius teigia, kad neturi tikslo privesti žmones iki savižudybės“, – sakė R.Matonis. Jo teigimu, policija neturi duomenų, kad Lietuvoje būtų mirties atvejų dėl šio žaidimo, tačiau žalojimosi atvejų nustatyta. Alytuje mergina bandė nušokti nuo tilto, Šilalėje susipjaustė rankas.

Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „Vaikų linijai“ ir „Jaunimo linijai“ skyrė 65815 eurų – tai sudaro apie 20 proc. šių organizacijų biudžeto.

Per pastarąsias pora savaičių Lietuvoje pradėti penki ikiteisminiai tyrimai dėl paauglius prie savižudybės galinčio privesti žaidimo.

Raseinių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė pirmadienį per konferenciją Seime pranešė, kad Raseinių rajone viena šešiolikmetė taip pat yra „gana rimtai įsisukusi į šį žaidimą“. „(…) tačiau ji mokosi ir gyvena laikinai kitame rajone, Kelmės rajone, pateko į Vaiko teisių apsaugos skyriaus akiratį, po to buvo bendradarbiaujama su policija, mergaitei teikiama psichiatro, psichologo pagalba“, – sakė R.Klevinskienė.

Ji pranešė neseniai gavusi iš policijos pranešimą apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą. „Parašyta, kad savižudybė nėra nusikaltimas, kėsinamasis nusižudyti taip pat nėra nusikaltimas. Nusikaltimas yra privedimas prie savižudybės“, – sakė vaiko teisių specialistė. „Man tai labai asocijuojasi su prekybos žmonėmis atvejų, kai situacija taip toli pažengia, kai jos sustabdyti nebeįmanoma, belieka tik konstatuoti faktus ir rinkti statistiką“, – nuogąstavo ji.

Virtualus žaidimas į Lietuvą atkeliavo iš Rusijos. Jis plinta per socialinius tinklus, žmonės kuria uždaras grupes, puslapius.  Teigiama, kad Rusijoje nusižudė 15 šį žaidimą žaidžiusių paauglių.

Pagalba telefonu

Pagalba internetu

Komentarai

komentarai(-ų)